Poszukiwani studenci do udziału w projekcie w dziedzinie systemów bezzałogowych

Poszukiwani studenci do udziału w projekcie dydaktycznym w dziedzinie systemów bezzałogowych oraz nowoczesnych metod szkolenia operatorów z wykorzystaniem biofeedbacku.

Projekt badawczy dla studentów, w zakresie UAV, sponsorowany przez firmę Boeing. Projekt realizowany jest przez Zakład Automatyki i Osprzętu Lotniczego Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa.

Cel projektu: opracowanie innowacyjnej metody szkolenia operatora UAV wykorzystując AR oraz opracowanie systemu analizy parametrów fizjologicznych operatora.

Możliwe obszary tematów:

• Opracowanie systemu analizy Biofeedback (praca z czujnikami, urządzeniami pomiarowymi).
  • Opracowanie systemu integrującego umiejętności oraz stan operatora podczas procesu szkolenia.
  • Opracowanie trójstopniowego szkolenia operatorów UAV, z uwzględnieniem AR.
  • Identyfikacja oraz implementacja modelu UAV do wirtualnego środowiska.
  • Udział w testach systemu oraz próbach w locie (lotnisko Przasnysz).
  • Przeprowadzenie badań efektywności systemu analizy parametrów fizjologicznych.
  • Możliwe jest też zgłoszenie własnej propozycji zawierającej się ww. obszarze badań.

Istnieje możliwość wykorzystania swoich indywidualnych osiągnięć w projekcie w pracach przejściowych oraz w pracy dyplomowej (inżynierskiej lub magisterskiej).

Czas trwania projektu: 01.4.2020 - 31.12.2020

Dopuszcza się współpracę w wybranych zagadnieniach w krótszym okresie.

W ramach projektu studenci, którzy zostaną wybrani otrzymają stypendium (kwota będzie się wahać w zależności od okresu współpracy)

Wymagania:

• studenci studiów dziennych (inżynierskich lub magisterskich),
  • dobre wyniki studiów,
  • znajomość języka angielskiego (praca z dokumentacja techniczną),

Dodatkowym atutem będą:

• doświadczenie w krajowych lub międzynarodowych projektach badawczych,
  • aktywny, potwierdzony przez opiekuna udział w pracach kół naukowych.

List motywacyjny i CV oraz inne dokumenty potwierdzające deklarowane umiejętności należy składać w sekretariacie Zakładu Automatyki i Osprzętu Lotniczego, pokój NL137.

Terminy:

• składanie dokumentów do 16.03.2020 włącznie,
  • rozmowy z wybranymi kandydatami w dniach 17-18.03.2020,
  • osoby wybrane zostaną poinformowane do dn. 20.03.2020.

Więcej informacji udziela koordynator projektu: dr inż. Antoni Kopyt, pokój NL136, email: antoni.kopyt@pw.edu.pl