Koło Naukowe Energetyków

Koło Naukowe Energetyków

50 Lat Doświadczenia!

Koło Naukowe Energetyków Politechniki Warszawskiej jest organizacją studencką działającą nieprzerwanie od 50 lat przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Powstało w 1966 r. i zrzesza studentów, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę w dziedzinie energetyki.

Członkowie Koła realizują swoje pasje w wielu projektach. Dotyczą one przede wszystkim zagadnień ściśle inżynierskich. KNE PW może pochwalić się takimi projektami jak: Turbina Gazowa, Model SEE „Pelton”, Turbina Wiatrowa, Układ Chłodzenia Cieczą,a także stroną internetową Inwestycje Energetyczne (http://inwestycjeenergetyczne.itc.pw.edu.pl/ ). Jest to specjalny portal branżowy, który śledzi i analizuje przedsięwzięcia w polskiej energetyce. Koło Naukowe Energetyków organizuje także seminaria, wykłady i debaty oksfordzkie.

Jak wiadomo - jednym z najlepszych sposobów nauki jest praktyka, dlatego Członkowie Koła uczestniczą również w wyjazdach do obiektów energetycznych. Niedawno odwiedziliśmy m.in.  elektrownię szczytowo-pompową Żarnowiec, elektrownię Kozienice  i elektrociepłownię Władysławowo. 

KNE PW może poszczycić się również  projektami, które zdobywają nagrody w konkursach na arenie krajowej i międzynarodowej. Przykładem jest projekt turbiny gazowej z układem zamkniętym uhonorowany pierwszym miejscem na Pokazie Innowacyjnych Konstrukcji Studenckich. Koło bierze udział także na piknikach naukowych, takich jak: Piknik Edukacyjny Od Mikro do Makro, czy 20. Piknik Naukowy Zdrowie Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.

Działalność w Kole i uczestnictwo w organizowanych wydarzeniach daje Członkom możliwość zdobycia cennego doświadczenia. Jest to także okazja do rozwijania zainteresowań oraz poznania realiów współczesnego przemysłu energetycznego.

Więcej informacji: