Niniejsza strona służyć będzie przede wszystkim udostępnieniu studentom Kursu Inżynierskiego MEiL materiałów pomocniczych przydatnych do wykonywania projektów przewidzianych w ramach przedmiotów Mechanika Lotu I.
Wszystkie materiały udostępniane są na prawach rękopisu i mogą być używane wyłącznie do celów dydaktycznych, bez prawa do dalszego kopiowania i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie bez zgody autora. Materiały do projektowania będą sukcesywnie uzupełniane i modyfikowane.
Uwagi i komentarze proszę przesyłać pod adres: krogowski@meil.pw.edu.pl
Uprzejmie proszę wszystkich studentów odrabiających obie mechaniki lotu o zapoznanie się z: "Zasadami zaliczenia przedmiotów Mechanika Lotu I oraz Mechanika Lotu II" oraz "Wymaganiami i zasadami zaliczania projektów z Mechaniki Lotu I oraz Mechaniki Lotu II"
wykład: dr inż.Maciej Lasek
ćwiczenia: dr inż.Maciej Lasek, dr inż. Piotr Lichota, prof. dr hab. inż. Krzysztof Sibilski, mgr inż. Joanna Szulczyk
ML.NK472
Jedna praca kontrolna obejmująca rozwiązanie zadania obliczeniowego z zakresu lotu szybowego lub osiągów w locie silnikowym oraz sześć projektów obliczeniowych, ocenianych w klasycznej skali od „2” do „5”. Oceny projektów obejmują poprawność merytoryczną rozwiązania problemu i wykonania projektu, otrzymane wyniki oraz estetykę redakcji prac. Zaliczenie przedmiotu następuje po uzyskaniu przez studenta oceny pozytywnej z pacy kontrolnej oraz pozytywnych ocen z co najmniej trzech projektów.
Praca własna: Sześć projektów obejmujących problematykę aerodynamiki, zespołu napędowego oraz osiągów samolotu w locie ustalonym.
1. Fiszdon, W.,: Mechanika Lotu, t.1 i 2, PWN, Łódź, 1961.
2. Aleksandrowicz, R., Maryniak, J., Łucjanek, W., Zbiór zadań z Mechaniki Lotu, PWN, Łódź, 1963.
3. Roskam, J., Lan, C., T., Airplane Aerodynamics and Performance, DARcorporation, Lawrence, Kansas USA, 1997
Osoby wykonujące obliczenia dla samolotów z napędem odrzutowym winny koniecznie zapoznać się z suplementem do opisu projektu nr 6 (materiały do pobrania).