Studia podyplomowe na Wydziale MEiL
Już pod koniec tego roku rusza kolejna edycja studiów podyplomowych na naszym Wydziale - niektóre organizujemy od wielu lat, inne powróciły z nową ciekawszą ofertą. Zapisy już trwają!
W ostatniej turze grantów NCN Sonata, do finansowania skierowany został projekt dr Łukasza Łaniewskiego-Wołłk, pod tytułem Czułość Motyla.
Budowa symulatora Boeing B737 MAX stała się faktem
Informujemy, że w ubiegłym tygodniu Dziekan Wydziału, w obecności przedstawicieli firmy Boeing podpisał z wykonawcą - firmą 4FLY Sp. z o.o. (SimON Solution) umowę na budowę symulatora samolotu Boeing B737 MAX.
GE Power - konkurs na pracę inżynierską
Z radością komunikujemy nową na naszym Wydziale inicjatywę, którą podjęliśmy dzięki współpracy z firmą GE Power.
Międzynarodowa Szkoła Energetyki Jądrowej
W dniach 15-18 maja br. odbyła się XI. Międzynarodowa Szkoła Energetyki Jądrowej, której współorganizatorem był nasz wydział.
Wśród tegorocznych finalistek konkursu Studencki Nobel w kategorii Nauki techniczne jest inż. Julia Wilk - studentka studiów magisterskich na kierunku Automatyka i Robotyka na naszym Wydziale.
Wyjazdy studyjne w obszarze energetyki jądrowej.
W kwietniu, na zaproszenie francuskiej firmy Framatome oraz koreańskiej uczelni Kings - Kepco International Nuclear Graduate School, delegacja naszych pracowników wzięła udział w 2 wyjazdach studyjnych związanych z kształceniem oraz badaniami naukowymi w obszarze energetyki jądrowej.
XI Międzynarodowa Szkoła Energetyki Jądrowej
Głównym celem wydarzenia jest podniesienie świadomości społecznej na temat energetyki jądrowej i stosowanych technologii w przemyśle jądrowym.
"Piątek z pracodawcą" wyjątkowo w środę - Airbus Helicopters Polska
Zapraszamy Was na spotkanie z przedstawicielami firmy Airbus Helicopters Polska, podczas którego dowiecie się czym dokładnie zajmuje się Airbus Helicopters Polska, a także będziecie mieć okazję wziąć udział w wykładzie Pana Tomasza Krysińskiego - Vice President Research and Innovation at Airbus Helicopters pt. "The future of rotorcraft".
Fenomenalne SAE AeroDesign Warszawa i tym razem na podium!
Teksańska pogoda, świetne umiejętności konstrukcyjne naszych studentek i studentów i wola zwycięstwa - nie mogło być więc inaczej!
Wyróżnienie w konkursie Perspektywy Medycyny
Dotarła do nas wspaniała wiadomość - w 2. edycji konkursu „Perspektywy Medycyny”, w kategorii Telemedycyna, usługi e-zdrowia wyróżnienie otrzymał zespół naukowców i studentów z naszego Wydziału.
Studenckie Koła Naukowe Tworzą Innowacje
Koła naukowe działające przy Wydziale MEiL z dofinansowaniem z Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu Studenckie Koła Naukowe Tworzą Innowacje.
Piątek z pracodawcą: Avio Aero
Zachęcamy do rejestracji i udziału w jednym z ostatnich już w tym roku akademickim spotkań z cyklu "Piątek z pracodawcą na Wydziale MEiL" na którym gościć będziemy przedstawicieli firmy Avio Aero
O przyznanie stypendium naukowego mogą ubiegać się studenci studiów magisterskich wydziału MEiL PW na zasadzie konkursu. Stypendium jest przyznawane na okres 3 semestrów.
W 29. edycji plebiscytu Przegląd Techniczny - gazeta inżynierska, laureatem tytułu Złoty inżynier 2022 w kategorii Konstrukcje został Pan prof. dr hab. inż. Piotr Wolański.