AeroDay

Wielkimi krokami nadchodzi jedno z najważniejszych tegorocznych wydarzeń na Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej - AeroDay na Wydziale MEiL 2023.

Pierwsze w naszej historii spotkanie z 10 firmami branży lotniczej, podczas którego przewidzieliśmy:

  • 6 godzin z pracodawcami sektora lotniczego,
  • prelekcje przedstawicieli: Polskie Linie Lotnicze LOT S.A, GE Aerospace, LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o. oraz Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej,
  • konsultacje CV na platformach w strefie chillu, networking,
  • quiz z nagrodami o lotnictwie i branży lotniczej,
  • stoiska kół naukowych: SAE AeroDesign Warszawa, Studenckie Koło Astronautyczne, Koło Naukowe Lotników,
  • moderowaną debatę "Perspektywy rozwoju lotnictwa w kontekście aktualnej sytuacji geopolitycznej na świecie”,
  • pyszny catering.

Do zobaczenia 31 maja na Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

Przejdź do: Agenda | Sesje networkingowe | QuizInformacja o uczestnikach

Agenda

Agenda_AeroDay

Sesje networkingowe

Podczas AeroDay będziecie mieli okazję wzięcia udziału w dodatkowych spotkaniach z pracodawcami, na które z powodu ograniczonej liczby miejsc, obowiązują zapisy (do 20 osób na jedno spotkanie). Linki do zapisów znajdziecie w pliku:

Rejestracja trwa do wtorku (30 maja) do godziny 12:00

Quiz

Atrakcją AeroDay będzie Odlotowy quiz o lotnictwie i branży lotniczej. Regulamin quizu znajduje się w pliku:

Quiz będzie trwał podczas AeroDay od 9:15 do 12:45 i dostępny jest pod linkiem:

https://forms.office.com/e/TMT3anJQNA

W przypadku osób, które uzyskają taką samą liczbę poprawnych odpowiedzi jako kryterium zostanie przyjęty czas wypełnienia quizu. Przystąpienie do quizu oznacza akceptację zapisów regulaminu.

Informacja o uczestnikach

  • Airbus Helicopters jest biurem projektowym, które działa w Łodzi od 2015 roku. Zatrudnia już ponad 80 inżynierów i stale się rozwija. Jako część Grupy Airbus zajmuje się projektowaniem nowych śmigłowców, ulepsza też istniejące konstrukcje. Niektóre z zaprojektowanych przez Airbus Helicopters części testowane są na miejscu.
  • Avio Aero jest wiodącą firmą w sektorze lotniczym w dziedzinie projektowania, wytwarzania oraz serwisowania komponentów oraz kompleksowych systemów dla cywilnego i wojskowego przemysłu lotniczego, czyli obecne jest w całym cyklu życia produktu. Zatrudniając ponad 5500 pracowników, Avio nastawione jest na ciągły rozwój i doskonalenie, a aby zapewnić pracownikom osiągnięcie pełnego potencjału, firma wspiera przede wszystkim kulturę pełną szacunku dla różnorodności - najlepszej siły napędowej innowacji.
  • The Boeing Company - światowy lider branży lotniczej, obecny w Polsce od ponad 30 lat. Pracownicy Boeinga w siedzibach w Warszawie, Gdańsku oraz Rzeszowie wspierają misję firmy, aby rozwijać, wytwarzać oraz serwisować samoloty komercyjne, produkty obronne oraz systemy kosmiczne dla klientów z całego świata. Firma Boeing jest głównym partnerem polskiego przemysłu i utrzymuje silne relacje z lokalnymi partnerami, liniami lotniczymi oraz dostawcami, jak również z polskim rządem i społeczeństwem.
  • CIM-mes dostarcza analizy symulacyjne dla różnych gałęzi przemysłu, od procesowego aż po lotniczy i kosmiczny oraz opracowuje dedykowane oprogramowanie inżynierskie.
  • GE Aerospace prowadzi w Warszawie jedno z największych centrów inżynieryjnych w Europie, zatrudniając ponad 1200 osób, które mierzą się z największymi wyzwaniami współczesnego lotnictwa.
  • Enter Air Sp. z o.o. - największa polska prywatna linia lotnicza i jedna z największych linii turystycznych w Europie, realizująca połączenia dla czołowych polskich i zagranicznych biur podróży w ponad 30 krajach.
  • LOT Aircraft Maintenance Services sp. z o.o. jest indywidualnym dostawcą usług związanych z obsługą techniczną samolotów oraz jedynym Autoryzowanym Centrum Obsługowym Embraer na obszar Europy Centralnej oraz Wschodniej.
  • Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa należy do najnowocześniejszych placówek badawczych w Europie, o tradycjach sięgających 1926 roku. Strategicznymi obszarami badawczymi Instytutu są technologie lotnicze, kosmiczne oraz bezzałogowe, prowadzone są także badania i usługi dla przemysłu krajowego i zagranicznego w zakresie technologii materiałowych, kompozytowych, przyrostowych, teledetekcyjnych, energetycznych i wydobywczych. Instytut ściśle współpracuje ze światowymi potentatami przemysłu lotniczego oraz z branży kosmicznej, w tym z Europejską Agencją Kosmiczną
  • PLL LOT jest jedną z 12 najdłużej istniejących linii lotniczych na świecie, które z sukcesem realizują misję globalnego przewoźnika lotniczego. Łączą tradycję polskiej gościnności - z którą można się spotkać w biurze i na pokładach samolotów - z nowoczesnością, reprezentowaną przez najnowsze samoloty, systemy i rozwiązania technologiczne. PLL poszukuje zarówno pracowników z bogatym doświadczeniem zawodowym, jak i osób pragnących rozwijać swoje kompetencje w branży lotniczej. Jeżeli interesujesz się lotnictwem i marzysz o pracy w jednej z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie przyjdź na AeroDay i dowiedz się jak aplikować do PLL LOT.
  • SprintAir - European Charter Airlines to firma działająca już blisko 20 lat na europejskim rynku charterów. W tym czasie SprintAir został jedną z największych prywatnych linii lotniczych w Polsce oraz znaczącym przewoźnikiem cargo w Europie. Firma specjalizuje się w lotniczych przewozach cargo – rozkładowych i czarterowych oraz operacjach pasażerskich. Od 2003 roku realizuje połączenia charterowe do większości portów lotniczych w Europie, Północnej Afryce i niektórych krajach Bliskiego Wschodu. Flota SprintAir składa się z 20 samolotów typu ATR72 oraz SAAB340 w konfiguracji cargo i pasażerskiej. Firma posiada własny ośrodek szkolenia załóg lotniczych i operatorów ochrony lotnictwa cywilnego oraz rozbudowane zaplecze techniczne, w tym nowoczesny hangar o powierzchni blisko 3000 m2.
plakat-aero