Inżynier automatyk

W związku z rozwojem zakładu o nowe, w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne, aktualnie poszukujemy do naszego zespołu osoby na stanowisko: Inżynier automatyk. Nr referencyjny 1/2021/IA. Miejsce pracy: Mszczonów.

Grupa Pekabex jest liderem nowoczesnego budownictwa modułowego w Polsce. Dostarczamy rozwiązania w zakresie projektowania, produkcji i montażu konstrukcji obiektów w oparciu o technologię prefabrykacji elementów żelbetowych, jak również kompleksową budowę obiektów „pod klucz”.

Produkcja realizowana jest w pięciu fabrykach zlokalizowanych w Poznaniu, Gdańsku, Mszczonowie (k. Warszawy) oraz Bielsku Białej. Budujemy w Polsce i za granicą (głównie na terenie Skandynawii i Niemiec), tworzymy zespół ponad 2.000 osób.

Działamy od prawie 50 lat, w lipcu 2015 r. z sukcesem zadebiutowaliśmy na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Centrum Badań i Rozwoju Pekabex pracuje nad dostarczaniem nowoczesnych rozwiązań. W dziedzinie nauki i edukacji współpracujemy z uczelniami na terenie całej Polski.

Opis stanowiska:

Udział i wsparcie przy:

  • realizacji projektów inwestycyjnych w obszarze automatyki dla nowo powstającej instalacji,
  • weryfikacji problemów i usuwania usterek zarówno w bieżących jak i prewencyjnych sytuacjach,
  • przygotowaniu i nadzorze nad dokumentacją elektryczną,
  • wdrażaniu usprawnień,
  • tworzeniu i modyfikowaniu programów na sterowniki PLC zarówno nowych, jak i istniejących urządzeń;
  • transferze najlepszych rozwiązań z/do innych zakładów Grupy.

Wymagania:

  • absolwenci lub zaoczni studenci ostatnich lat na kierunku Automatyka i Robotyka lub Mechatronika,
  • umiejętność czytania i tworzenia schematów elektrycznych,
  • znajomość sterowników Siemens S7-300 lub Beckhoff,
  • znajomość zagadnień z zakresu bezpieczeństwa maszyn,
  • dobra znajomość języka angielskiego.
  • innowacyjność i kreatywność,
  • zaangażowanie oraz konsekwencja w osiąganiu zamierzonego celu, umiejętność współpracy.

Oferujemy:

  • możliwość zdobycia ciekawego doświadczenia zawodowego w dużej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku krajowym i zagranicznym,
  • przyjazną atmosferę,
  • dostęp do pakietu benefitów.

Zainteresowanych kandydatów prosimy o aplikację przez naszą stronę www.pekabex.pl, zakładka Kariera – poniżej link: