Ogłoszenia

Informujemy, że ogłoszenia dziekanatu, ogłoszenia zewnętrzne (w tym oferty pracy zewnętrzne kierowane do naszych studentów) od października 2022 r. zostają przeniesione na platformę MS Teams do zespołu "Forum dla studentów MEiL".

Link do zespołu: https://tinyurl.com/ogloszeniadziekanatumeil

Wydarzenia

MEiL Connect. Student - pracodawca. Reckitt Benckiser Poland SA

Powoli zbliżamy się do końca tegorocznego cyklu "MEiL Connect. Student - pracodawca", dlatego serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku akademickim spotkanie, na które zaprosiliśmy ekspertów z firmy Reckitt Poland

MEiL Connect. Student – pracodawca. ENERIA CAT

Wszystkich studentów zainteresowanych energetyką zachęcamy do spotkania z cyklu "MEiL Connect. Student – pracodawca” na który zaprosiliśmy inżynierów z firmy Eneria CAT.

MEiL Connect. Student-pracodawca. Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów

Zachęcamy do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu MEiL Connect. Student-pracodawca, na którym gościć będziemy przedstawicieli Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP.

MEiL Connect. Student-pracodawca. Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych

W ślad za podpisanym porozumieniem o współpracy z Państwową Komisją Badania Wypadków Lotniczych, w dniu 19 kwietnia 2024 w godz. 10:15-12:00 (piątek) w sali 105 ITC odbędzie się spotkanie z ekspertami PKBWL.

MEiL Connect. Student-pracodawca. GE Aerospace

Zachęcamy do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu MEiL Connect. Student-pracodawca., na którym gościć będziemy przedstawicieli GE Aerospace.

MEiL Connect. Student-pracodawca. Airbus Helicopters

13 marca na naszym Wydziale zainaugurujemy współpracę z firmą Airbus Helicopters.

MEiL Connect. Student-pracodawca. Quanta Energy SA

Na pierwsze w semestrze letnim roku akademickiego 2023/2024 roku spotkanie z cyklu MEiL Connect. Student-pracodawca zaprosiliśmy firmę Quanta Energy SA.

MEiL Connect. Student -pracodawca. ORLEN Synthos Green Energy

Na pierwsze w 2024 roku spotkanie z cyklu MEiL Connect. Student -pracodawca zaprosiliśmy firmę ORLEN Synthos Green Energy

MEiL Connect. Student - pracodawca. BorgWarner Poland

Jeśli kręci Was motoryzacja i chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat turbodoładowania, koniecznie wpadnijcie na styczniowy MEiL Connect. Student – pracodawca.

Symkom

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych tematyką symulacji komputerowych i analiz numerycznych do udziału w wydarzeniu, które organizujemy wspólnie z ekspertami firmy Symkom.

 

Ogłoszenia wydziałowe

IX spotkanie Grupy Roboczej ds. Integracji Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem

W dniach 23-24 maja 2024 r. w Warszawie odbędzie się IX spotkanie Grupy Roboczej ds. Integracji Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem (SMS). Współorganizatorami tego wydarzenia będą Urząd Lotnictwa Cywilnego oraz Wydział MEiL.

Prof. Artur Rusowicz Dziekanem Wydzialu MEiL na kadencję 2024-2028

Informujemy o decyzji Rektora Politechniki Warszawskiej.

Development Trends in Space Propulsion Systems

W imieniu dr inż. Pawła Stężyckiego, Dyrektora Łukasiewicz - Instytutu Lotnictwa oraz prof. dr hab. inż. Janusza Frączka, Dziekana Wydziału MEiL serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w trzynastej międzynarodowej konferencji "Development Trends in Space Propulsion Systems".

Profesor Piotr Wolański. Człowiek i dzieło

W dniu 9 maja 2024 r. w Muzeum Politechniki Warszawskiej odbył się wernisaż wystawy "Profesor Piotr Wolański. Człowiek i dzieło".

Korea-Poland Energy Efficiency Technology Cooperation Forum

Z inicjatywy Korea Institute of Energy Technology Evaluation and Planning (KETEP) oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR), w dniach od 23 do 25 kwietnia 2024 r. w Seulu odbyło się Korea-Poland Energy Efficiency Technology Cooperation Forum. Częścią zaproszonej polskiej delegacji, która liczyła 6 naukowców specjalizujących się w efektywności energetycznej oraz reprezentacji NCBiR, był dr hab. inż. Piotra Łapka, prof. uczelni z naszego Wydziału.

Wystawa poświęcona pamięci Profesora Piotra Wolańskiego

W imieniu Muzeum Politechniki Warszawskiej oraz społeczności Wydziału MEiL serdecznie zachęcamy do udziału w wernisażu wystawy poświęconej pamięci Profesora Piotra Wolańskiego.

OBLot na targach AERO Friedrichshafen

Związany z naszym Wydziałem Ośrodek Badań Lotniczych i Kosmicznych (OBLot) Politechniki Warszawskiej (lotnisko Przasnysz) był z jednym wystawców na targach AERO Friedrichshafen - jednych z największych i najważniejszych międzynarodowych targach lekkiego lotnictwa (General Aviation) na świecie.

Uroczystość otwarcia symulatora samolotu Boeing 737 MAX

Bez wahania możemy przekazać, że ten dzień przejdzie niewątpliwie do historii Wydziału. To właśnie 16 kwietnia 2024 roku wspólnie z Ambasadorem Stanów Zjednoczonych Panem Markiem Brzezinskim, przedstawicielami firmy Boeing oraz w obecności Prorektora Politechniki Warszawskiej ds. Rozwoju – Profesora Adama Woźniaka oficjalne zaprezentowaliśmy symulator lotu samolotu Boeing 737 MAX.

Stypendia ministra nauki

Wśród 386 stypendystów ministra nauki dwójka studiuje na naszym Wydziale.

Wizyta Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika w OBLot

W czwartek 14 marca 2024 Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik złożył wizytę w Ośrodku Badań Lotniczych i Kosmicznych Politechniki Warszawskiej (OBLot).