Ogłoszenia

Informujemy, że ogłoszenia dziekanatu, ogłoszenia zewnętrzne (w tym oferty pracy zewnętrzne kierowane do naszych studentów) od października 2022 r. zostają przeniesione na platformę MS Teams do zespołu "Forum dla studentów MEiL".

Link do zespołu: https://tinyurl.com/ogloszeniadziekanatumeil

Wydarzenia

MEiL Connect. Student - pracodawca. Reckitt Benckiser Poland SA

Powoli zbliżamy się do końca tegorocznego cyklu "MEiL Connect. Student - pracodawca", dlatego serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku akademickim spotkanie, na które zaprosiliśmy ekspertów z firmy Reckitt Poland

MEiL Connect. Student – pracodawca. ENERIA CAT

Wszystkich studentów zainteresowanych energetyką zachęcamy do spotkania z cyklu "MEiL Connect. Student – pracodawca” na który zaprosiliśmy inżynierów z firmy Eneria CAT.

MEiL Connect. Student-pracodawca. Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów

Zachęcamy do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu MEiL Connect. Student-pracodawca, na którym gościć będziemy przedstawicieli Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP.

MEiL Connect. Student-pracodawca. Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych

W ślad za podpisanym porozumieniem o współpracy z Państwową Komisją Badania Wypadków Lotniczych, w dniu 19 kwietnia 2024 w godz. 10:15-12:00 (piątek) w sali 105 ITC odbędzie się spotkanie z ekspertami PKBWL.

MEiL Connect. Student-pracodawca. GE Aerospace

Zachęcamy do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu MEiL Connect. Student-pracodawca., na którym gościć będziemy przedstawicieli GE Aerospace.

MEiL Connect. Student-pracodawca. Airbus Helicopters

13 marca na naszym Wydziale zainaugurujemy współpracę z firmą Airbus Helicopters.

MEiL Connect. Student-pracodawca. Quanta Energy SA

Na pierwsze w semestrze letnim roku akademickiego 2023/2024 roku spotkanie z cyklu MEiL Connect. Student-pracodawca zaprosiliśmy firmę Quanta Energy SA.

MEiL Connect. Student -pracodawca. ORLEN Synthos Green Energy

Na pierwsze w 2024 roku spotkanie z cyklu MEiL Connect. Student -pracodawca zaprosiliśmy firmę ORLEN Synthos Green Energy

MEiL Connect. Student - pracodawca. BorgWarner Poland

Jeśli kręci Was motoryzacja i chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat turbodoładowania, koniecznie wpadnijcie na styczniowy MEiL Connect. Student – pracodawca.

Symkom

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych tematyką symulacji komputerowych i analiz numerycznych do udziału w wydarzeniu, które organizujemy wspólnie z ekspertami firmy Symkom.

 

Ogłoszenia wydziałowe

Nowi doktorzy habilitowani

Z przyjemnością informujemy, że grono akademickie naszego Wydziału w maju i czerwcu powiększyło się o dwóch nowych doktorów habilitowanych w dyscyplinie inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka.

NuclearDay 2024

6 czerwca 2024 roku w Instytucie Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej odbyły się Targi NuclearDay, skierowane głównie do studentów zainteresowanych karierą w branży jądrowej.

Wydział MEiL i KNR na obchodach Dnia Niepodległości USA w Rezydencji Ambasadora

We wtorek, 2. lipca na zaproszenie Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystości obchodów 248. rocznicy powstania Stanów Zjednoczonych.

Ranking Perspektywy 2024

Znamy już najnowszy ranking szkół wyższych oraz ranking kierunków studiów, które prowadzone są corocznie przez Perspektywy.

Kolejny sezon szkolenia szybowcowego dla studentów

Z przyjemnością informujemy, że 1 lipca br. rozpoczęliśmy trzeci sezon szkolenia studentów na szybowcach Ośrodka Badań Lotniczych i Kosmicznych Politechniki Warszawskiej (OBLot).

Konferencja „Badania naukowe i kształcenie na Wydziałach Mechanicznych w Polsce"

W dniach 19-21 czerwca 2024 roku odbyła się Konferencja Kolegium Dziekanów Wydziałów Mechanicznych Polskich Uczelni Technicznych oraz Przewodniczących Rad Naukowych pt. „Badania naukowe i kształcenie na Wydziałach Mechanicznych w Polsce”, której nasz Wydział był współorganizatorem.

Tytuł profesora dla dr. hab. inż. Piotra Krawczyka

Z dniem 15 maja 2024 r., na mocy postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dr hab. inż. Piotr Krawczyk otrzymał tytuł profesora, stając się kolejnym tytularnym profesorem na naszym Wydziale.

Prodziekani w kadencji 2024-2028

Wydziałowe Kolegium Elektorów w dniu 25. czerwca zaopiniowało zaproponowanych przez Dziekana elekta – prof. dr hab. inż. Artura Rusowicza, kandydatów na prodziekanów naszego Wydziału.

Zakończenie projektu

Dobiegł końca realizowany na naszym wydziale projekt pt. "Badanie wielkoskalowych struktur w turbulentnym wirowym przepływie von Kármána z przegrodami", który realizowany był przez zespół pod kierownictwem dr inż. Pawła Baja.

Zespół OBLot na XI edycji Droniady

W dniach 3-9 czerwca 2024 roku w Chorzowie na terenie Parku Śląskiego odbyła się Droniada GZM 2024.