Social Media w kosmosie

Studenckie Koło Astronautyczne i portal Kosmonauta.net zapraszają na wykład Jarosława Jaworskiego "Social Media w kosmosie. Dlaczego NASA i ESA promują się przez Twittera?

Wykład odbędzie się w czwartek, 24 maja, o godzinie 18.15 w Instytucie Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej przy ulicy Nowowiejskiej 21/25, Sala T5.

Serwis Twitter jest obecnie drugim największym serwisem społecznościowym na świecie. Umożliwia umieszczanie bardzo krótkich wpisów (do 140 znaków) przez co jest określany jako mikroblog. Przyjął się jako bezpośrednie źródło informacji - od menadżerów firm, polityków, celebrytów i dziennikarzy, ale także od świadków wydarzeń, chociażby Arabskiej Wiosny.

Od 2009 roku jest masowo używany przez ludzi związanych z przemysłem kosmicznym - zarówno przez jego twórców, jak i pasjonatów śledzących wydarzenia astronautyczne. Współcześnie większość zachodnich astronautów (NASA i ESA) posiada swoje konta na Twitterze, na których relacjonują swoje przygotowania do misji załogowych, a czasem nawet ich przebieg. W styczniu 2009 roku NASA po raz pierwszy otworzyła laboratoria JPL przed wyselekcjonowanymi użytkownikami Twittera, wymyślając nowy sposób promocji astronautyki - tworzenie relacji z miejsc i wydarzeń bezpośrednio przez astrofanów.

Plakat