Badania eksperymentalne przepływu wokół 8-łopatowej palisady VKI.

Politechnika Warszawska, Wydział MEiL, Instytut Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej w związku z realizacją projektu "Zaawansowany zespół turbiny niskiego ciśnienia o podwyższonej sprawności" INNOLOT/I/11/NCBR/2014 poszukuje osób do zespołu prowadzącego badania eksperymentalane na turbinie VKI.

Politechnika Warszawska, Wydział MEiL, Instytut Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej w związku z realizacją projektu "Zaawansowany zespół turbiny niskiego ciśnienia o podwyższonej sprawności" INNOLOT/I/11/NCBR/2014 poszukuje osób do zespołu, którego zadaniem jest:

- przygotowanie publikacji dotyczącej badań eksperymentalnych przepływu wokół 8-łopatowej palisady VKI;

- przeprowadzenie analizy obejmującej weryfikację warunków na wlocie do kaskady (kąty natarcia, poziom turbulencji) oraz sprawdzenie zapewnienienia dwuwymiarowości i periodiczności przepływu w kanale międzyłopatkowym;

- przeprowadzenie pomiarów rozkładów ciśnień na powierzchni łopat;

- wykonanie wizualizacji fal uderzeniowych na wylocie z kanału dla 3-4 wybranych wylotowych liczb Macha;

- dokonanie pomiarów wybranych charakterystyk śladów spływowych (szerokość i głębokość śladu, poziom turbulencji);

- sprawdzenie błędów pomiarowych.

Forma zatrudnienia – umowa cywilnoprawna

Kandydat powinien spełniać następujące wymagania:

-         znajomość mechaniki płynów;

-         wykształcenie wyższe techniczne (minimum inżynier);

-         umiejętność pracy w zespole;

-         mile widziane doświadczenie w pracy w projektach finansowanych przez NCBR.

Zgłoszenia (CV) należy składać do dnia 31 lipca 2017 r. w sekretariacie Zakładu Aerodynamiki ITLiMS, pok. 114, ul. Nowowiejska 24, 00-665 Warszawa, telefon: +(48) 22 234-74-44, fax: +(48) 22 622-09-01, lub przesłać na adres e-mail: zaero@meil.pw.edu.pl.