Błękitne Skrzydła dla Wojciecha Frączka

Błękitne Skrzydła są przyznawane za najwybitniejsze osiągnięcia w lotnictwie polskim w ciągu ostatniego roku.

W dniu 30 sierpnia na lotnisku 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku odbyły się centralne obchody Święta Lotnictwa Polskiego, połączone z 15-leciem 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego oraz 35-leciem eksploatacji samolotów MIG-29 w Polskich Siłach Powietrznych. Jednym z najważniejszych momentów tego dnia było wręczenie prestiżowych wyróżnień „Błękitne Skrzydła”, które są przyznawane za najwybitniejsze osiągnięcia w lotnictwie polskim w ciągu ostatniego roku. Miło nam poinformować, że nasz pracownik – mgr inż. Wojciech Frączek został uhonorowany tym zaszczytnym wyróżnieniem, co jest ogromnym dowodem uznania za jego wkład w rozwój polskiego lotnictwa.

Mgr inż. Wojciech Jerzy Frączek jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, gdzie ukończył kierunek Lotnictwo w 1985 roku. To ceniony konstruktor i specjalista w dziedzinie konstrukcji oraz technologii lotniczych, szczególnie w obszarze zastosowania hybrydowych kompozytów polimerowych. Był współtwórcą wielu nowatorskich projektów, takich jak szybowce ULS PW, PW-2 Gapa, PW-3 Bakcyl, PW-5 Smyk, PW-6U, AOS-71 oraz motoszybowiec doświadczalny AOS-H2. Ponadto, organizował i prowadził międzyuczelniane wakacyjne praktyki specjalistyczne w Akademickim Ośrodku Szybowcowym w Bezmiechowej. Wojciech Frączek był także jednym z głównych organizatorów wystawy i konferencji Polskie osiągnięcia lotnicze w 100-lecie Odzyskania Niepodległości „Per aspera ad astra”, która odbyła się w Politechnice Warszawskiej w 2018 roku.

błekitne skrzydła

Opis zdjęcia: mgr inż. Wojciech Frączek – drugi od prawej