OBLot na targach AERO Friedrichshafen
Związany z naszym Wydziałem Ośrodek Badań Lotniczych i Kosmicznych (OBLot) Politechniki Warszawskiej (lotnisko Przasnysz) był z jednym wystawców na targach AERO Friedrichshafen - jednych z największych i najważniejszych międzynarodowych targach lekkiego lotnictwa (General Aviation) na świecie.
AERO 2024 Friedrichshafen to targi poświęcone wszystkim dziedzinom lotnictwa. W tym roku odbywa się ich jubileuszowa 30 edycja. Różnorodność branży zaprezentowana w 12 halach wystawowych - od szybowców, motoszybowców, wiatrakowców, samolotów i śmigłowców po lotnictwo biznesowe oraz bezzałogowe statki powietrzne. Zgodnie z najnowszymi trendami dużą część stanowią statki powietrzne z napędem elektrycznym. Zaprezentowane zostały tu innowacje z branży w jednym z bardziej znanych na świecie centrów wystawienniczych - Messe Friedrichshafen.
Wraz z prawie 700 wystawcami z całego świata zaprezentowano osiągnięcia i możliwości OBLot. Stoisko targowe PW przygotowano dzięki współpracy z Zakładem Szybowcowym „Jeżów” oraz AT-P AVIATION.
Na stoisku o ponad 200 metrowej powierzchni, zostały wystawione konstrukcje lotnicze Politechniki Warszawskiej - sprzęt, który na co dzień jest w posiadaniu w Ośrodku Badań Lotniczych i Kosmicznych. Nowoczesne latające laboratorium do badań w locie na bazie samolotu AT-5 oraz motoszybowiec z elektrycznym napędem PW-X10. Obie te konstrukcje są najnowszym sprzętem badawczym Politechniki Warszawskiej. PWX-10 został skonstruowany przez zespół MEiL, a zbudowany przez ZS „Jeżów”, natomiast AT-5, które jest najnowszym produktem firmy AT-P AVIATION.
Oprócz sprzętu załogowego zaprezentowano również możliwości badawcze ośrodka OBLot oraz jego najnowsze konstrukcje bezzałogowe.
Ośrodek Badań Lotniczych i Kosmicznych Politechniki Warszawskiej to nowoczesne centrum badawcze, stanowiące kluczowy ośrodek rozwoju technologii lotniczych i kosmicznych w Polsce. OBLot oferuje unikalne laboratoria i infrastrukturę do prowadzenia badań nad bezzałogowymi statkami powietrznymi (BSP), systemami autonomicznymi, lekkim lotnictwem oraz technologiami kosmicznymi.
|
|
|
|
|
|