
Strona główna » MEiL »
Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Wydziału MEIL PW
Celem Stowarzyszenia jest inicjowanie, podejmowanie i aktywne wspieranie wszelkich działań w takich kierunkach, jak:
- Skupianie absolwentów Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej zwanych dalej "Wydziałem MEiL" w stowarzyszeniu, utrzymanie stałych kontaktów z absolwentami, wymiany doświadczeń oraz świadczenie pomocy koleżeńskiej.
- Współpraca z Wydziałem MEiL, oraz pracodawcami i instytucjami zatrudniającymi absolwentów Wydziału MEiL.
- Współpraca z instytucjami, organizacjami i stowarzyszeniami o podobnych celach działania.
- Promocja stowarzyszenia oraz prowadzenie działań na rzecz utrzymania wysokiego poziomu i prestiżu Wydziału MEiL.
- Promocja osiągnięć techniczno-naukowych i sposobów ich wdrażania.
- Propagowania zasad etyki zawodowej.
- Inicjowanie, wspieranie i pomoc w różnego rodzaju przedsięwzięciach edukacyjno-kulturalnych w tym propagowanie wiedzy o szeroko pojętej proekologicznej edukacji społecznej.
- Pomoc w rozwijaniu kariery zawodowej i dokształcaniu absolwentów.
- Uczestniczenie w rozwoju myśli technicznej związanej z obszarami badań i edukacji prowadzonymi na Wydziale MEiL.
Do zadań Stowarzyszenia należy:
- Reprezentowanie i promocja osiągnięć Wydziału MEiL oraz jego Absolwentów, w Polsce i zagranicą.
- Udział w tworzeniu zaleceń, wytycznych oraz przepisów prawnych regulujących postępowanie między innymi w zakresie organizacji Wydziału MEiL, programów nauczania oraz szeroko rozumianych obszarów energetyki, lotnictwa, aplikacyjnych obszarów mechaniki oraz robotyki.
- Wspieranie rozwiązań technicznych i organizacyjnych, jak również współpracy w obszarze badań i rozwoju, służących rozwojowi dziedzin lotnictwa i energetyki (jw.), a w konsekwencji zrównoważonemu i bezpiecznemu rozwojowi tych gałęzi gospodarki.
Stowarzyszenie realizuje swoje cele w szczególności poprzez podejmowanie następujących działań:
- Czynny udział w procesach legislacyjnych i konsultacjach społecznych przepisów krajowych oraz unijnych regulujących obszary badań i edukacji prowadzone na Wydziale MEiL.
- Przygotowywanie propozycji zmian i opiniowanie ustaw i innych aktów prawnych związanych z przedmiotem działalności Stowarzyszenia.
- Występowanie do organów administracyjnych (krajowych i unijnych) z propozycjami nowych rozwiązań prawnych, ekonomicznych i organizacyjnych dotyczących gałęzi przemysłu związanych z działalnością Wydziału MEiL.
- Zacieśnianie współpracy pomiędzy członkami Stowarzyszenia, Wydziałem MEiL oraz innymi firmami reprezentującymi przemysł związany z działalnością Wydziału MEiL, w tym energetykę, lotnictwo, robotykę i technologie kosmiczne, uczelniami wyższymi i jednostkami naukowo-badawczymi – w szczególności w zakresie wspólnych projektów badawczo-rozwojowych, rozpoznawania zapotrzebowania rynku na innowacyjne produkty.
- Prowadzenie działalności informacyjnej o osiągnięciach badawczych, edukacyjnych, kulturalnych i sportowych Wydziału MEiL, a także o działalności studenckiego ruchu naukowego (kół naukowych działających przy Wydziale MEiL).
- Współpraca z krajowymi i zagranicznymi organizacjami, zrzeszającymi absolwentów i przedstawicieli przemysłu.
- Organizowanie szkoleń, warsztatów i konferencji służących pogłębieniu wiedzy fachowej i jej wymianie wśród członków Stowarzyszenia oraz prowadzenie kampanii promocyjnych i edukacyjnych dotyczących prac prowadzonych przez Wydział MEiL.
- Prowadzenie działalności wydawniczej, publicystycznej i informacyjnej obejmującej wydawanie książek, czasopism i wydawnictw periodycznych, prowadzenie stron internetowych i kont na portalach społecznościowych.
- Uczestniczenie w życiu Wydziału MEiL.
Historia
- 5 maja 2022 – spotkanie założycielskie Stowarzyszenia
- 19 sierpnia 2022 – wpis Stowarzyszenia do KRS
- 5 września 2022 - Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia
Statut