KNR podbili zawody robotów

Członkowie Koła Naukowego Robotyków znowu podbili zawody robotów. Na zawodach Robomaticon organizowanych na Politechnice Warszawskiej zdobyli aż trzy razy pierwsze miejsce oraz trzy razy drugie. 

Z robotem Wisienka Kornelia Łukojć wygrała konkurencję Minisumo, która polega na spychaniu się dwóch robotów tak jak zawodnicy Sumo. Tradycyjnie Mateusz Mróz razem z robotami Cukiereczek i Candy zdobył 1 i 2 miejsce w kategorii Line Follower Standard. Jego roboty podążały za czarną linią z prędkością nawet 3.5 m/s. Pozostałe trzy nagrody zgarnął zespół Melsona reprezentowany na zawodach przez Kacpra Mikołajczyka, Dominika Górczyńskiego, Kacpra Brzezińskiego i Maksymiliana Szumowskiego. Zespół wrócił z zawodów z 1 miejscem w kategorii Freestyle, 2 miejscem w kategorii Humanoid Sumo oraz 2 miejscem w kategorii Humanoid Sprint. Gratulujemy wszystkim zawodnikom. Oby tak dalej!

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/BcKX9AVf7aU" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

knr1
knr2
knr3
knr4

Fot: Koło Naukowe Robotyków