WUT Racing Team

Czym właściwie jest WUT Racing Team?

Team WUT Racing to inicjatywa ambitnych studentów Politechniki Warszawskiej, którzy za cel postawili sobie zaprojektowanie, zbudowanie i wystawienie do wyścigu bolidu będącego w stanie konkurować z pojazdami innych uczelni z całego świata. Przynależność do ekipy to nie tylko okazja do nabrania doświadczenia z zakresu inżynierii. Miejsce w zespole znajdą również te osoby, które chciałyby podnieść swoje kompetencje w zakresie marketingu, sponsoringu czy zarządzania zespołem.

O jakich zawodach mowa?

Formula Student to największy i najbardziej prestiżowy z konkursów studenckich organizowanych przez Society of Automotive Engineers International (Stowarzyszenie Inżynierów Motoryzacji istniejące od 1905 r.). W każdej edycji startuje ponad 100 ekip z całego świata. Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu i zbudowaniu bolidu w stylu Formuły 1, a następnie rywalizacji na torze wyścigowym. Podczas konkursu auta sprawdzane są pod kątem pięciu różnych cech - bada się ich przyspieszenie, jazdę poślizgiem, sprint, ekonomię i wytrzymałość w wyścigu o łącznym dystansie 22 km.

Dotychczas zespół brał udział w zawodach we Włoszech, Węgrzech, Czechach oraz na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii. Aktualnie członkowie pracują nad trzecim bolidem, który będzie startował na zawodach Formula SAE Michigan.

Chcesz być na bieżąco z aktualnościami dotyczącymi teamu? A może jesteś zainteresowany dołączeniem do zespołu? Śledź media społecznościowe, by poznać ekipę bliżej i znaleźć odpowiedzi na nurtujące cię pytania.

Wszyscy tworzą WUT Racing Team