Ogłoszenia wydziałowe

Biomechanics of Abdominal Aortic Aneurysms

Wykład prof. Karola Millera, 9 stycznia 2023, godz. 14:15, sala A2.

Doktorant z grantem Preludium 21

Aliaksandr Martsinchyk, doktorant prof. dr hab. inż. Jarosława Milewskiego został laureatem konkursu Preludium 21 organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

Medale jubileuszowe z okazji 60-lecia Wydziału

W dniu 13 grudnia 2022 r., na ostatniej w tym roku kalendarzowym Radzie Wydziału, Dziekan wraz z gronem prodziekanów wręczyli medale jubileuszowe z okazji 60-lecia naszego Wydziału.

Złota Kreda

Jak co roku, studenci wybrali najlepszych nauczycieli akademickich przyznając im najważniejsze studenckie odznaczenie - Złotą Kredę.

OPUS 23

Nasi naukowcy wśród 266 laureatów konkursu OPUS 23 organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

Porozumienie o współpracy z Łukasiewicz - PIAP

Dziekan podpisał porozumienie o współpracy z Siecią Badawczą Łukasiewicz - Przemysłowym Instytutem Automatyki i Pomiarów PIAP, reprezentowanym przez Dyrektora PIAP - dr. hab. inż. Piotra Szynkarczyka.

Piątek z pracodawcą: PZL-Świdnik

Wszystkich pasjonatów lotnictwa, ale nie tylko, zapraszamy na dwugodzinne spotkanie z firmą PZL-Świdnik, które odbędzie się 16 grudnia 2022 od 14:15 w sali TC B1 Instytutu Techniki Cieplnej.

Lider innowacji

Dr inż. Arkadiusz Szczęśniak wśród liderów innowacji nagrodzonych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Lider.

Piątek z pracodawcą, Łukasiewicz - PIAP

Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, 9 grudnia od 12:15, sala 105 ITC.

Piątek z pracodawcą

Już dziś zachęcamy Was do udziału w drugim spotkaniu z cyklu "Piątek z pracodawcą na Wydziale MEiL" na które zaprosiliśmy przedstawicieli firmy Baker Hughes Poland.

Piątek z pracodawcą

25 listopada gościć będziemy przedstawicieli Sieci Badawczej Łukasiewicz Instytutu Lotnictwa.

Wykłady Framatome i staże studenckie

W dniach 28 listopada - 2 grudnia będziemy gościć w Instytucie Techniki Cieplnej przedstawicieli Framatomu I CEA, którzy przygotowali dla studentów wykład o energetyce jądrowej "BASICS EPR OVERVIEW".

ENERGYEDULAB

W najbliższym czasie baza laboratoryjna Wydziału wzbogaci się o 5 nowych stanowisk dydaktycznych.

Naukowcy MEiL w gronie TOP 2%

Naukowcy MEiL w gronie TOP 2% (The World’s Top 2%) najczęściej cytowanych naukowców na świecie wg rankingu Uniwersytetu Stanforda oraz wydawnictwa Elsevier.

Warsztaty dla pracowników PW: Świadomi energii

Studenci Koła Naukowego Energetyków działającego od lat na naszym Wydziale organizują, z myślą o pracownikach Politechniki Warszawskiej, warsztat Świadomi Energii.

Szkolenia branżowe dla studentów

W dniu 12.10.2022 r. uruchomiliśmy rekrutację na szkolenia branżowe dla studentów naszego Wydziału.

Kierunek Energetyka z europejskim certyfikatem jakości kształcenia EUR-ACE Label

Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych przyznała akredytację na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia na okres 5 lat.

Stypendium im. Franciszka Pchełki

Na Wydziale MEiL rusza stypendium im. Franciszka Pchełki, którego sponsorem jest Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie.

Kurs energetyki wiatrowej

Wniosek dr. hab. inż. Piotra Krawczyka, prof. uczelni z dofinansowaniem w konkursie na granty dydaktyczne w programie "Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza".

Zostań wolontariuszem w hangarze

Wydział MEiL wraz z Fundacją "Smyki na Start" poszukuje wolontariuszy spośród studentów Wydziału do organizacji warsztatów budowy modeli szybowca PW-5 Smyk w ramach Festiwalu Nauki, który odbędzie się w naszym hangarze.