Konkurs o stypendium imienia Profesora Piotra Wolańskiego

Konkurs o stypendium imienia Profesora Piotra Wolańskiego stanowi hołd dla niezwykłego wkładu Profesora w rozwój technologii kosmicznych.

Wolą Profesora Piotra Wolańskiego było honorowanie młodych polskich naukowców, których praca naukowa skupiona jest wokół tematyki technologii kosmicznych (w szczególności napędów kosmicznych) oraz napędów lotniczych, inspirując ich do nieustannego doskonalenia tej dziedziny.

Konkurs skierowany jest do doktorantów stacjonarnych I roku szkoły doktorskiej Politechniki Warszawskiej, którzy realizują pracę doktorską na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

Konkurs został podzielony na 2 etapy:

• etap pierwszy trwa do 31 października do godziny 12:00 i polega na złożeniu przez uczestnika wniosku według wzoru stanowiącego załącznik 1 do niniejszego regulaminu;
  • etap drugi trwa od pierwszego do ostatniego roboczego dnia miesiąca listopada
    i polega na wyłonieniu przez komisję zwycięzców konkursu, w oparciu o formalną
    i merytoryczną ocenę zgłoszonych wniosków.

Szczegóły przebiegu konkursu znajdują się w Regulaminie.

stypendium PW