Piątek z pracodawcą - Polskie Sieci Elektroenergetyczne

Piątek z pracodawcą - Polskie Sieci Elektroenergetyczne

Już 3 czerwca w godz. 12:15-14:00 w sali A0, Budynek ITLiMS, ul. Nowowiejska 24 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Piątek z pracodawcą na Wydziale MEiL”. Gościć będziemy ekspertów z Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

Czym zajmuje się Operator Systemu Przesyłowego, jakie możliwości rozwoju daje praca w PSE oraz jacy specjaliści są poszukiwani przez spółkę  – już w piątek 3 czerwca opowiedzą o tym eksperci Polskich Sieci Elektroenergetycznych, Konrad Purchała i Karol Wolański.

Konrad Purchała jest dyrektorem Departamentu Zarządzania Systemem, wcześniej pełnił także rolę m.in. wicedyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej oraz przewodniczył komitetowi ds. rynku w europejskim stowarzyszeniu operatorów systemów przesyłowych ENTSO-E. Na stronie PSE są dostępne podcasty z jego udziałem: o europejskim rynku energii elektrycznej oraz o bilansowaniu systemu elektroenergetycznego.

Karol Wolański pracuje w PSE od 2019 r. i odpowiada m.in. za proces jednolitego łączenia rynków - Odpowiadam za to, by w czasie negocjacji międzynarodowych, dotyczących wdrażania zmian na rynku energii wynikających z prawa oraz regulacji europejskich, zachowany był interes PSE, polskich uczestników rynku, KSE i odbiorców końcowych – mówi o swojej pracy. Więcej o swoich obowiązkach opowiedział w rozmowie z cyklu „Ludzie PSE”.

Oferty pracy w PSE są dostępne na stronie Pracuj.pl.