Studencki Nobel

Wśród tegorocznych finalistek konkursu Studencki Nobel w kategorii Nauki techniczne jest inż. Julia Wilk - studentka studiów magisterskich na kierunku Automatyka i Robotyka na naszym Wydziale.

Julia dzieli swój czas między studiowanie, a naukę – aktywnie uczestniczy w konkursach, konferencjach, jak również jest współautorką publikacji naukowych, poświęconych m.in. wytwarzaniu addytwnemu zrobotyzowanemu metodą WAAM i systemom bezpieczeństwa urządzeń rehabilitacyjnych.

Ambicją Julii jest współtworzenie systemów, dzięki którym ludzie czuliby się bezpiecznie, a ich komfort życia poprawiłby się dzięki zautomatyzowanym systemom. Właśnie temu zagadnieniu poświęcony jest wynalazek urządzenia monitorowania stanu dziecka w łóżeczku:

https://www.pw.edu.pl/Aktualnosci/Wynalazek-z-PW-z-nagrodami-na-wystawie-w-Genewie

który otrzymał złoty medal przyznany przez jury Międzynarodowej Wystawy Wynalazków w Genewie oraz nagrodę specjalną od Narodowej Rady Naukowej Tajlandii.

Jak sama mówi – chce łamać stereotypy, ukazując kobiecą stronę kierunków technicznych i ważną pozycję kobiet w nauce, w której jest miejsce dla wszystkich.

Podkreśla również, że w obszarze Jej pasji naukowych jest jeszcze mnóstwo do zrobienia, dlatego mocno kibicujemy Julii w dalszych sukcesach i życzymy Nobla (nie tylko Studenckiego).

Studencki Nobel to program stypendialny tworzony przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Warszawskiej i skierowany do studentów uczelni wyższych wyróżniających się swoją ambicją i zaangażowaniem.

Czekamy z niecierpliwością na Galę Finałową XIV edycji konkursu i przesyłamy gratulacje pozostałym finalistom.

juliawilk