Studentka inż. Agnieszka Gierz finalistką konkursu Women's Energy in Transition - Polish Edition

W dniu 15 marca 2024 r. przedstawiciele naszego Wydziału wzięli udział w uroczystym rozdaniu nagród II edycji programu Women's Energy in Trasition - Polish Edition. Nagroda ta przyznawana jest od 2022 r. studentkom i absolwentkom kierunków związanych z energetyką za najlepsze prace dyplomowe poświęcone zagadnieniu transformacji energetycznej.

Wśród finalistek tegorocznej edycji programu znalazła się nasza studentka - inż. Agnieszka Gierz. Promotorem nagrodzonej pracy pt. "Analiza efektywności instalacji sezonowego magazynowania ciepła w małym domu jednorodzinnym w zależności od medium magazynującego z wyróżnieniem magazynowania w reakcjach termochemicznych" był dr hab. inż. Piotr Łapka, prof. uczelni.

Konkurs zorganizowany przez firmę Dalkia stanowił nie tylko okazję do zaprezentowania wyników prac dyplomowych, ale również sprawdzenie kompetencji kobiet i tego, czy świat inżynierski kompetencje te wykorzystuje.

Jury programu złożone było z przedstawicieli uczelni partnerskich, tj. Politechniki Śląskiej, Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej oraz ekspertów Grupy Dalkia Polska. Politechnikę Warszawską w jury reprezentowała prof. dr hab. inż. Dorota Chwieduk z naszego Wydziału, która podczas piątkowej uroczystości podzieliła się swoimi spostrzeżeniami nt. zmieniającej się roli kobiet w nauce i branżach inżynierskich. Z kolei dr hab. inż. Wojciech Bujalski, prof. uczelni (Dyrektor Instytutu Techniki Cieplnej MEiL) podkreślił znaczenie programów stażowych i stypendialnych oraz współpracy uczelni z jej otoczeniem gospodarczym w kontekście wspierania studentek i studentów w ich rozwoju i wejściu na rynek pracy.

„Zajęcie III miejsca w ogólnopolskim konkursie to nie tylko wyróżnienie dla mnie, ale także potwierdzenie, że przestrzeń, która została stworzona na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa pozwala na zdobywanie wiedzy i prowadzenie badań. Kluczowe były wsparcie i pomoc Pana Michała Wasika, a także wiedza i doświadczenie Profesora Piotra Łapki.

Dziękuję za docenienie mojej pracy i za wsparcie dziewczyn na uczelniach technicznych” powiedziała nam Pani Agnieszka, której serdecznie gratulujemy tego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów w karierze inżynierskiej.

Pełną lista finalistek znajduje się na: https://dalkiapolska.com/pl/znamy-finalistki-ii-edycji-women-s-energy-in-transition-polish-edition

20240315_121424
20240315_122811
20240315_140115
20240315_140528
20240315_141105