Wydział MEiL i KNR na obchodach Dnia Niepodległości USA w Rezydencji Ambasadora

We wtorek, 2. lipca na zaproszenie Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystości obchodów 248. rocznicy powstania Stanów Zjednoczonych.

Tegoroczny motyw przewodni "Krzemowe Mosty: Zrozumienie Technologii Przyszłości" odzwierciedla nie tylko osiągnięcia technologiczne, ale również bada głęboką współzależność między osiągnięciami Stanów Zjednoczonych i Polski.

W uroczystości, która odbyła się w Rezydencji Ambasadora w Warszawie, wzięło udział wiele firm reprezentujących szeroko rozumiane innowacje oraz najnowsze osiągnięcia technologiczne. Wśród uczestników było także Koło Naukowe Robotyków, którego członkowie – Dominik Chmielak (Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa) oraz Marcel Zawadzki (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych ) zaprezentowali możliwości zdalnie sterowanego studenckiego łazika marsjańskiego HAL-062. Robot ten ma szansę wziąć udział w przyszłorocznej edycji międzynarodowych zawodów robotycznych University Rover Challenge rozgrywanych w Mars Desert Research Station, w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych.

Udział w uroczystości stanowił doskonałą okazję do promocji Politechnika Warszawska oraz naszego wydziału w międzynarodowym środowisku zaawansowanych technologii. Serdecznie dziękujemy Ambasadzie Stanów Zjednoczonych za zaproszenie i możliwość wzięcia udziału w uroczystości.

20240702-151707

Fot od lewej: Sebastian Topczewski (MEiL), Maciej Zasuwa (MEiL), Ambasador Mark Brzezinski wraz z Panią Olgą Leonowicz, Paulina Chrobocińska (MEiL), Dominik Chmielak (MEiL), Marcel Zawadzki (EiTI), Tomasz Goetzendorf-Grabowski (MEiL).