Wyjazdy studyjne w obszarze energetyki jądrowej.

W kwietniu, na zaproszenie francuskiej firmy Framatome oraz koreańskiej uczelni Kings - Kepco International Nuclear Graduate School, delegacja naszych pracowników wzięła udział w 2 wyjazdach studyjnych związanych z kształceniem oraz badaniami naukowymi w obszarze energetyki jądrowej.

We Framatome, który jest światowym liderem technologii jądrowej, nasi naukowcy spotkali się z Bernardem Fontana - prezydentem Framatome oraz pracownikami dywizji mechanicznej oraz departamentów: mechanicznego, obliczeń cieplnych obiegu reaktora, obliczeń neutronowych, którym zaprezentowano Wydział oraz omówiono zasady dalszej współpracy, w tym w zakresie staży naukowych w powyższych departamentach.

Wizyta połączona była ze zwiedzaniem kuźni oraz fabryki produkującej wytwornice pary i obudowy reaktorów.

Wzorem lat ubiegłych, w dniach 22-26 maja na naszym Wydziale odbędzie się 5-dniowy kurs poświęcony wytwornicom pary prowadzony przez ekspertów z Framatome. Szczegóły można znaleźć tutaj.

Drugi wyjazd obejmował wizytę w Korei Południowej, w tym spotkanie z prezydentem Kings - dr.Yoo Ki-Pung oraz studentami i absolwentami tej uczelni, jak również zwiedzanie elektrowni Seul oraz zakładów Doosan Heavy Industry odpowiedzialnych m.in. za produkcję turbin, wytwornic pary i obudów reaktorów dla elektrowni jądrowych.

Doświadczenia i wiedza zdobyte podczas ww. wyjazdów studyjnych posłużą uatrakcyjnieniu zajęć dydaktycznych na nowo tworzonej na I. stopniu studiów specjalności Energetyka jądrowa, która będzie dostępna już od przyszłego roku akademickiego, jak również na istniejącej specjalności Nuclear Power Engineering na studiach II. stopnia.

korea-01
korea-02