Wyróżnienie na targach INTARG 2021

Ministerstwo Edukacji i Nauki nagrodziło nas na targach wynalazczości i innowacyjności INTARG 2021. Nagrodę przyznano za rozwiązania technologiczne systemów stabilizacji trajektorii wirującego pocisku rakietowego przedstawione w 2020 r.

Nasi pracownicy rezultaty swoich prac badawczych prezentują nie tylko w trakcie konferencji czy w artykułach naukowych, ale także podczas wystaw wynalazków. W ubiegłym roku rozwiązania technologiczne systemów stabilizacji trajektorii wirującego pocisku rakietowego w oparciu o wektorowanie sił aerodynamicznych (Vector) i mechanizm ruchomej masy (MoveMass) zostały nagrodzone złotym i srebrnym medalem na targach wynalazczości i innowacyjności INTARG 2020 oraz nagrodą Prezes Urzędu Patentowego RP. W związku z tym Ministerstwo Edukacji i Nauki postanowiło nagrodzić Instytut Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej podczas tegorocznej edycji targów.

Opracowane rozwiązania pozwalają na zmniejszenie rozrzutu, zwiększenie manewrowości, uzyskanie mniejszego oporu i sygnatury radarowej oraz charakteryzują się prostą konstrukcją i niskim kosztem. Autorami rozwiązań są dr inż. Piotr Lichota (lider), mgr inż. Mariusz Jacewicz oraz mgr inż. Adrian Szklarski.

1
2