Wyróżnienie w konkursie Perspektywy Medycyny

Dotarła do nas wspaniała wiadomość - w 2. edycji konkursu „Perspektywy Medycyny”, w kategorii Telemedycyna, usługi e-zdrowia wyróżnienie otrzymał zespół naukowców i studentów z naszego Wydziału.

Zespół w składzie:

• dr hab. inż. Cezary Rzymkowski, prof. PW,- opiekun zespołu
  • dr inż. Edyta Rola
  • inż. Julia Wilk
  • inż. Mikołaj Miszczak
  • inż. Jan Piliszczuk
  • inż. Michał Skibiński

Celem konkursu jest promowanie ekspertów, liderów i zespołów, które przyczyniają się do podnoszenia poziomu polskiej medycyny, wspierania pozytywnych zmian w ochronie zdrowia w Polsce, poprawiających jakość opieki medycznej, oraz popularyzację postaw prozdrowotnych.
Wyróżnienie przyznano naszemu zespołowi za opracowanie urządzenia do monitorowania czynności życiowych niemowląt podczas snu, które ma wykrywać sygnały śmierci łóżeczkowej i umożliwić szybką reakcję.

Nagroda została wręczona naszym studentom i naukowcom na uroczystej gali w dniu 17 kwietnia br. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do obejrzenia relacji z wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=uHJL6fpyybA

m1

m2