Zaproszenie dla studentów do udziału w badaniach

Zapraszamy do udziały w testach dynamicznych mechanizmów zasilanych siłą mięśni. Za udział w testach przysługuje niewielkie wynagrodzenie.

Testy będą prowadzone w ramach projektu „Badanie własności dynamicznych suwnicowego napędu rowerów” realizowanego w ramach konkursu BeyondPOB ogłoszonego w ramach programu „Inicjatywa Doskonałości Uczelnia Badawcza”.

Celem projektu jest optymalizacja konstrukcji napędów do pojazdów zasilanych siłą ludzkich mięśni. Podczas kampanii testowej planowane jest przetestowanie takich mechanizmów jak powszechnie znane okorbowanie, suwnica prostoliniowa i suwnica krzywoliniowa.

Poszukujemy 50 studentów w wieku 19-25 lat (tak została określona grupa badawcza, inne osoby ewentualnie poza eksperymentem), ogólnie zdrowych, bez chorób, które mogłyby mieć niekorzystny wpływ na stan zdrowia podczas wykonywania wysiłku fizycznego.

Badanie polegać będzie na symulacji jazdy na stanowisku badawczym (umieszczonym w ITLiMS) z obciążeniem 50 W, co odpowiada spokojnej jeździe z prędkością około 15 km/h.

Osoby chętne prosimy o zapisywanie się do zespołu „Testy napędu rowerów” na Teamsach. Kod zespołu: „gnjwgf2”. Zgłoszenie na testy prosimy przesłać do dnia 25.05.2022 r.

Spotkanie organizacyjne wprowadzające w szczegóły eksperymentów odbędzie się w ostatnim tygodniu maja lub pierwszym tygodniu czerwca. Pierwsze testy planujemy na czerwiec i początek lipca br.

Za udział w testach przysługuje niewielkie wynagrodzenie. W ramach projektu istnieje możliwość realizacji prac przejściowych i dyplomowych, zwłaszcza magisterskich, z zakresu biomechaniki, za co można będzie otrzymać dodatkowe pieniądze.

Ewentualne pytania prosimy kierować do następujących osób: