Zespół OBLot na XI edycji Droniady

W dniach 3-9 czerwca 2024 roku w Chorzowie na terenie Parku Śląskiego odbyła się Droniada GZM 2024.

Wydarzenie każdego roku przyciąga tłumy osób w różnym wieku, które to zainteresowane są nowoczesnymi technologiami. W tym roku, była to XI edycja tego wydarzenia. Głównym organizatorem od 2014 roku jest Fundacja Instytut Mikromakro, której prezesem jest Sławomir Kosieliński.

Droniada to ogólnopolski konkurs technologiczny organizowany w formule multidyscyplinarnych zawodów, którym towarzyszą konferencje, warsztaty i pokazy dronowe. Co roku w imprezie biorą aktywny udział uczelnie, instytucje badawczo-rozwojowe, firmy z kręgu technologii przemysłu 4.0 i samych innowatorów. Jest to wydarzenie poświęcone technologii dronowej, które promuje społeczną akceptację dronów, robotów i przemysłu przyszłości. Stawia na drony jako latające roboty, teleinformatykę i systemy analizy informacji. Kładziony jest nacisk na przetwarzanie w chmurze, uczenie maszynowe z elementami sztucznej inteligencji i połączenie detekcji zmian z mechanizmem precyzyjnego zrzutu.

Tegoroczna impreza składała się z kilku istotnych elementów, jak konkurs Droniada Challenge, Forum Droniada Future Forum, warsztaty o scenariuszach rozwoju rynku dronowego oraz konferencja Droniada Tech by Politechnika Śląska, czy pokazy i warsztaty dronowe Droniada Expo.

Przed nami Droniada OBLot, która to odbędzie się w dniach 27-29 września br. na naszym lotnisku w Przasnyszu i której to głównym organizatorem będziemy właśnie my – tj. Ośrodek Badań Lotniczych i Kosmicznych Politechniki Warszawskiej.

droniada-1
droniada-2
droniada-3