27. Festiwal Nauki w Warszawie

27. Festiwal Nauki w Warszawie

A jak aerodynamika, P jak prędkości, R jak roboty, S jak symulatory – to między innymi o tych zagadnieniach chcielibyśmy opowiedzieć słuchaczom 27. edycji Festiwalu Nauki w dniach 15-29 września 2023 r.

Nasi naukowcy i studenci kół naukowych przygotowali wiele ciekawych wykładów, pokazów oraz lekcji, do udziału w których serdecznie zapraszamy. Tak jak i w poprzednich latach, na lekcje stacjonarne obowiązują zapisy.

„Nauka to podróż w przyszłość” to hasło 27. edycji Festiwalu Nauki w Warszawie, odwołujące się do działalności patrona tegorocznego FN Pawła Edmunda Strzeleckiego (1797-1873), podróżnika, geografa, geologa, badacza i odkrywcy.

Festiwal Nauki to wydarzenie, które co roku gromadzi osoby zainteresowane aktualnymi problemami badawczymi, metodami prowadzenia badań i odkryciami w różnorodnych dziedzinach nauki. Tematyka festiwalowych spotkań dotyczy nauk ścisłych, przyrodniczych, medycyny, nauk humanistycznych i społecznych, a także nauk o kulturze i sztuce. Festiwal Nauki jest otwarty dla wszystkich chętnych bez względu na wykształcenie i wiek. Spotkania mają formę debat, wykładów, warsztatów, pokazów filmowych, wizyt w laboratoriach, wystaw, wycieczek, konkursów i gier edukacyjnych. Specjalnie dla dzieci organizowane są atrakcyjne zajęcia, dlatego na Festiwal Nauki można wybrać się całą rodziną. Festiwal proponuje również lekcje dla grup szkolnych wszystkich poziomów nauczania.

Wydarzenia mające miejsce podczas festiwalu organizowane są przez instytucje naukowe, edukacyjne, upowszechniające kulturę oraz towarzystwa naukowe. W tym roku pragniemy ponownie stworzyć atmosferę naukowego święta. Jesteśmy przekonani, że udział w Festiwalu Nauki pomaga lepiej zrozumieć otaczający nas świat, a także pozwoli dowiedzieć się, na jakie pytania nauka nie znalazła jeszcze odpowiedzi.

Szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie: https://festiwalnauki.edu.pl/program

Lekcje festiwalowe
Spotkania weekendowe
application/pdf Program - wersja PDF (105,28 kB, 18/09/2023 09:34)