Ogłoszenia wydziałowe

Choinka zasilana wodorem

Najlepsze życzenia noworoczne i świąteczne od zespołu Technologii Wodorowych Politechniki Warszawskiej!

Nowy robot w zasobach Wydziału

W ostatnim czasie zasoby wydziałowego Laboratorium robotyki mobilnej wzbogaciły się o czteronożnego robota kroczącego Spot znanej firmy Boston Dynamics. Maszyna ta ma duże możliwości ruchowe i może być wykorzystywana do prac badawczych. 

Rozwój edukacji lotniczej i kosmicznej: kroki Politechniki Warszawskiej

Jednym z kierunków kształcenia na Wydziale MEiL, który cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia jest Lotnictwo i kosmonautyka oraz anglojęzyczny odpowiednik - Aerospace Engineering.

Sukcesy naukowców Wydziału MEiL w konkursie Best Paper IDUB

Wśród 80 nagrodzonych w konkursie Best Paper publikacji, znalazło się 5 autorstwa lub współautorstwa naukowców naszego Wydziału:

Jubileusz 90. urodzin Profesora Jerzego Lewitowicza

W trakcie ostatniego posiedzenia Rady Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, naszym honorowym gościem był Profesor Jerzy Lewitowicz - wybitny naukowiec i wieloletni kierownik Zakładu Samolotów i Śmigłowców na naszym Wydziale.

Research and Development in Power Engineering

W dniach 28 listopada – 1 grudnia 2023 roku w Warszawie odbyła się XVI edycja konferencji Research and Development in Power Engineering. Organizatorem wydarzenia był, jak co dwa lata, Instytut Techniki Cieplnej Wydziału MEiL, a także Instytut Badań Stosowanych PW oraz Komitety Polskiej Akademii Nauk: Termodynamiki i Spalania oraz Problemów Energetyki.

Sukces studentów Wydziału w Programie Talenty Jutra

W dniach 27-28 listopada dwójka naszych studentów: Julia Wilk i Bartosz Dąbrowski uczestniczyli w finale drugiej edycji programu TalentyJutra, organizowanego przez Fundację Empiria i Wiedza.

Sukces pracownika Wydziału w konkursie Lider XIV

Wśród 41 naukowców nagrodzonych w XIV edycji konkursu Lider jest pracownik Wydziału – mgr inż. Olaf Dybiński.

XV edycja plebiscytu Złotej Kredy

W plebiscycie Złotej Kredy studentki i studenci Politechniki Warszawskiej wybrali najlepszych ich zdaniem nauczycieli prowadzących wykłady, ćwiczenia, laboratoria, projekty, warsztaty lub seminaria, a także prowadzących zajęcia w języku angielskim.

Wykłady na temat budowy elektrowni jądrowych

W dniach 27 listopada – 1 grudnia wspólnie z ekspertami firmy Framatome organizujemy w Instytucie Techniki Cieplnej cykl wykładów na temat budowy elektrowni jądrowych z zainstalowanymi reaktorami EPR.

Porozumienie o współpracy z Airbus Poland

W dniu 16 listopada 2023 r. Dziekan Wydziału MEiL, w obecności społeczności studentów i pracowników Wydziału, podpisał porozumienie o współpracy z firmą Airbus Poland.

Medale Komisji Edukacji Narodowej dla naszych pracowników

W dniu 15 listopada 2023 r. podczas uroczystego posiedzenia Senatu Politechniki Warszawskiej, Jego Magnificencja prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba wręczył nagrody i wyróżnienia pracownikom Uczelni.

Nagroda Złotej lotki oraz Złoty Medal Aeroklubu Polskiego

Podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2023/2024 zaprezentowaliśmy kilka nagród, które otrzymaliśmy w ostatnich kilku miesiącach.

Sukces studenta Filipa Hahsa na międzynarodowej konferencji

Osiągnięcia pracowników i studentów Wydziału cieszą nas najbardziej, dlatego z nieukrywaną radością przyjęliśmy informację kolejnym sukcesie naszego studenta.

World’s TOP 2% Scientists 2022

Dwoje naszych naukowców - prof. dr hab. inż. Dorota Chwieduk oraz dr hab. inż. Jan Kindracki, prof. PW, na zdjęciu znaleźli się w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2022 wśród najczęściej cytowanych naukowców na świecie.

Zakończona misja TOTORO Studenckiego Koła Astronautycznego

Nasi studenci ze Studenckiego Koła Astronautycznego po 30 miesiącach ciągłej pracy, we wrześniu tego roku wyjechali za koło podbiegunowe północne do Esrange Space Center, gdzie się odbyło wynoszenie do stratosfery ich projektu TOTORO to Space.

Druga edycji konkursu o nagrodę za najlepszą pracę inżynierską

W dniu 3 października 2023 r. ogłaszamy drugą edycję konkursu mającego na celu promowanie wyróżniających się prac inżynierskich z zakresu działalności firmy GE Power Sp. z o.o.

Ś.P. dr inż. Jerzy Majewski

Z głębokim żalem i poczuciem bolesnej straty zawiadamiamy, że w dniu 29 września 2023 roku odszedł od nas nasz Kolega i Przyjaciel dr inż. Jerzy Majewski.

Wspomnienie o doktorze Jerzym Gąsiorowskim

Wspomnienie o doktorze Jerzym Gąsiorowskim

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 25 września 2023 roku w wieku 85 lat zmarł dr inż. Jerzy Gąsiorowski - absolwent naszego Wydziału, pracownik naukowy Instytutu Techniki Cieplnej.

Wyniku konkursu na pracę inżynierską

W pierwszej edycji konkursu na najlepszą pracę inżynierską z zakresu działalności GE Power Sp. z o.o., Engineering Innovation Center obronioną na naszym Wydziale, komisja konkursowa wyłoniła dwóch laureatów: inż. Michała Milczarskiego oraz inż. Dominika Santarka.