Ogłoszenia wydziałowe

Inżyniera biomedyczna, granty 2022

Granty wewnętrzne dla pracowników i doktorantów Politechniki Warszawskiej wspierające prowadzenie działalności naukowej w dyscyplinie Inżyniera biomedyczna.

Granty IŚGiE 2022

Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka PW podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia regulamin konkursu na granty badawcze w 2022.

Praca przejściowa Augmented Reality oraz HoloLens

Poszukiwany jest student/studentka, który chciałby wykonać prace przejściową wykorzystując Augmented Reality oraz Microsoft HoloLens 2.

Piątek z pracodawcą - Flight Training Devices

28 stycznia odbędzie się już 14. spotkanie z cyklu Piątek z pracodawcą na którym gościć będziemy reprezentantów firmy Flight Training Devices.

Automatyzacja procesów projektowania z wykorzystaniem Pythona

Automatyzacja procesów projektowania z wykorzystaniem Pythona to nowy przedmiot na kursie magisterskim RiA.

Nowy wykład - roboty autonomiczne

Celem zajęć jest zaznajomienie studentów z rozwiązaniami konstrukcyjnymi oraz zagadnieniami sterowania ruchem robotów autonomicznych. 

Cyfrowe przetwarzanie obrazów

Przedmiot Cyfrowe przetwarzanie obrazów skierowany jest do osób chcących nauczyć się wykorzystania obrazów cyfrowych w zadaniach wizji komputerowej.

Piątki z pracodawcą - BH Poland sp. z o.o.

Już 14 stycznia 2022 r. odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Piątki z pracodawcą" na którym gościć będziemy przedstawicieli firmy BH Poland sp. z o.o.

Nowy przedmiot na studiach II-go stopnia na kierunku Robotyka i Automatyka

Pracownia robotyki to całkiem nowy przedmiot w programie studiów magisterskich. W ramach zajęć studenci będą pracowali w małych zespołach nad rozwiązaniem złożonego zagadnienia z obszaru robotyki.

Piątek z pracodawcą - Agencja Wywiadu

Zapraszamy studentów i absolwentów na trzecie w tym roku akademickim spotkanie on-line z cyklu "Piątki z pracodawcą" na którym gościć będziemy przedstawicieli Agencji Wywiadu - polskiej służby specjalnej odpowiedzialnej za wywiad zagraniczny.

Naukowcy z PW w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2020

57 osób z Politechniki Warszawskiej znalazło się w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2020, przygotowanym przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier.

Spotkanie z delegacją firmy Westinghouse Electric Company

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z delegacją firmy Westinghouse Electric Company (Westinghouse Nuclear) i wykład "Evolution of US civil light water nuclear technology and the development of passive plants".

Piątki z pracodawcą - BCG Platinion

Zapraszamy na drugie w tym roku akademickim spotkanie on-line z cyklu "Piątki z pracodawcą", na którym gościć będziemy przedstawicieli firmy konsultingowej BCG Platinion, 3 grudnia 2021 r. godz. 10:00-11:00.

Stypendium naukowe imienia Justyny Moniuszko

Termin nadsyłania zgłoszeń do stypendium został przedłużony do 14.11.2021 r.

Zakończenie studiów podwójnego dyplomowania na Politechnice Kijowskiej

W dniu 12 października 2021 w Kijowie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów studentom, którzy ukończyli studia magisterskie podwójnego dyplomowania "Energetyka Nowej Generacji" finansowane ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. 

Złota Kreda

23 października 2021 r. poznaliśmy laureatów konkursu Złota Kreda.

Piątki z pracodawcą - Transition Technologies S.A.

Zapraszamy na pierwsze w tym roku akademickim spotkanie on-line z cyklu "Piątki z pracodawcą", na którym gościć będziemy przedstawicieli firmy Transition Technologies S.A. - lidera rozwiązań IT na rynku energii, gazu oraz w sektorze public.

Szkolenia branżowe

W dniu 05.10.2021r. uruchomiliśmy rekrutację na szkolenia branżowe dla studentów naszego Wydziału.

MEiL na targach MSPO 2021

MEL zaprezentował samoloty bezzałogowe i silniki rakietowe. Nasze produkty cieszyły się dużym zainteresowaniem i uznaniem.

Wyniki konkursu Best Paper

Wśród 44 nagrodzonych publikacji w konkursie Best Paper, znalazło się aż 10 opublikowanych z udziałem pracowników i doktorantów naszego Wydziału.