Ogłoszenia wydziałowe

Wyniku konkursu na pracę inżynierską

W pierwszej edycji konkursu na najlepszą pracę inżynierską z zakresu działalności GE Power Sp. z o.o., Engineering Innovation Center obronioną na naszym Wydziale, komisja konkursowa wyłoniła dwóch laureatów: inż. Michała Milczarskiego oraz inż. Dominika Santarka.

Ś.P. Prof. dr hab. inż. Piotr Wolański

Ś.P. Prof. dr hab. inż. Piotr Wolański

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 31 sierpnia 2023 roku zmarł Prof. dr hab. inż. Piotr Wolański.

Women's Energy in Transition - Polish Edition

Women's Energy in Transition - Polish Edition

Zapraszamy do udziału w II edycji programu Women's Energy in Transition - Polish Edition, dla studentek i absolwentek kierunków związanych z energetyką, w którym nagradzane są najlepsze prace dyplomowe dotyczące zagadnienia transformacji energetycznej.

Delegacja firmy Boeing

12 lipca gościliśmy na Wydziale ośmioosobową delegację firmy Boeing, na czele z wiceprezydentem koncernu Panem Stevem Chisholmem.

MEiL kolejny rok na podium w rankingu kierunków studiów miesięcznika Perspektywy

MEiL kolejny rok na podium w rankingu kierunków studiów miesięcznika Perspektywy

Wyniki najnowszego rankingu kierunków technicznych, które prowadzone są na naszym Wydziale.

Studia podyplomowe na Wydziale MEiL

Studia podyplomowe na Wydziale MEiL

Już pod koniec tego roku rusza kolejna edycja studiów podyplomowych na naszym Wydziale - niektóre organizujemy od wielu lat, inne powróciły z nową ciekawszą ofertą. Zapisy już trwają!

NCN Sonata - Czułość Motyla

W ostatniej turze grantów NCN Sonata, do finansowania skierowany został projekt dr Łukasza Łaniewskiego-Wołłk, pod tytułem Czułość Motyla.

Budowa symulatora Boeing B737 MAX stała się faktem

Informujemy, że w ubiegłym tygodniu Dziekan Wydziału, w obecności przedstawicieli firmy Boeing podpisał z wykonawcą - firmą 4FLY Sp. z o.o. (SimON Solution) umowę na budowę symulatora samolotu Boeing B737 MAX.

GE Power - konkurs na pracę inżynierską

Z radością komunikujemy nową na naszym Wydziale inicjatywę, którą podjęliśmy dzięki współpracy z firmą GE Power.

Międzynarodowa Szkoła Energetyki Jądrowej

W dniach 15-18 maja br. odbyła się XI. Międzynarodowa Szkoła Energetyki Jądrowej, której współorganizatorem był nasz wydział.

Studencki Nobel

Wśród tegorocznych finalistek konkursu Studencki Nobel w kategorii Nauki techniczne jest inż. Julia Wilk - studentka studiów magisterskich na kierunku Automatyka i Robotyka na naszym Wydziale.

Wyjazdy studyjne w obszarze energetyki jądrowej.

W kwietniu, na zaproszenie francuskiej firmy Framatome oraz koreańskiej uczelni Kings - Kepco International Nuclear Graduate School, delegacja naszych pracowników wzięła udział w 2 wyjazdach studyjnych związanych z kształceniem oraz badaniami naukowymi w obszarze energetyki jądrowej.

EPR Steam Generator

Cykl wykładów z wytwornic pary prowadzony przez ekspertów z Framatome.

XI Międzynarodowa Szkoła Energetyki Jądrowej

Głównym celem wydarzenia jest podniesienie świadomości społecznej na temat energetyki jądrowej i stosowanych technologii w przemyśle jądrowym.

AeroDay

Wielkimi krokami nadchodzi jedno z najważniejszych tegorocznych wydarzeń na Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej - AeroDay na Wydziale MEiL 2023.

Drzwi Otwarte 2023

Już 20 maja (w sobotę) po raz kolejny otwieramy nasze wydziałowe drzwi.

"Piątek z pracodawcą" wyjątkowo w środę - Airbus Helicopters Polska

Zapraszamy Was na spotkanie z przedstawicielami firmy Airbus Helicopters Polska, podczas którego dowiecie się czym dokładnie zajmuje się Airbus Helicopters Polska, a także będziecie mieć okazję wziąć udział w wykładzie Pana Tomasza Krysińskiego - Vice President Research and Innovation at Airbus Helicopters pt. "The future of rotorcraft".

Fenomenalne SAE AeroDesign Warszawa i tym razem na podium!

Teksańska pogoda, świetne umiejętności konstrukcyjne naszych studentek i studentów i wola zwycięstwa - nie mogło być więc inaczej!

Wyróżnienie w konkursie Perspektywy Medycyny

Dotarła do nas wspaniała wiadomość - w 2. edycji konkursu „Perspektywy Medycyny”, w kategorii Telemedycyna, usługi e-zdrowia wyróżnienie otrzymał zespół naukowców i studentów z naszego Wydziału.

Studenckie Koła Naukowe Tworzą Innowacje

Koła naukowe działające przy Wydziale MEiL z dofinansowaniem z Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu Studenckie Koła Naukowe Tworzą Innowacje.