Strona główna » MEiL » Ogłoszenia »
Ogłoszenia wydziałowe
Inauguracja współpracy z Airbus Helicopters
W dniu 13 marca 2024 r. na naszym Wydziale zainaugurowaliśmy oficjalnie współpracę z firmą Airbus Helicopters Poland.
Politechnika Warszawska podpisała nowe porozumienie o współpracy w zakresie BSP
Politechnika Warszawska zawarła porozumienie ze spółką Alioth Logistics o współpracy w zakresie realizowania projektów badawczo-rozwojowych, w szczególności związanych z domeną Bezzałogowych Systemów Powietrznych.
Kolejny projekt badawczy realizowany w OBLot
Ośrodek Badań Lotniczych i Kosmicznych (OBLot) Politechniki Warszawskiej rozpoczął realizację kolejnego projektu związanego z systemami bezzałogowymi.
Sukcesy sportowe studentów Wydziału
Ostatnie dni obfitowały w głośne sukcesy sportowe naszych studentów.
Współpraca z Zespołem Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta
W dniu 23 lutego 2024 r. podpisaliśmy porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Konstancinie Jeziornie.
Sukcesy naukowców MEiL w konkursie Young II PW IDUB
Wśród 55 naukowców Politechniki Warszawskiej, którzy otrzymali finansowanie w ramach konkursu Young II PW, czworo pochodzi z naszego Wydziału.
Nagroda ministra nauki dla prof. dr hab. inż. Jarosława Milewskiego
Podczas uroczystej gali zorganizowanej z okazji Dnia Nauki Polskiej minister nauki Dariusz Wieczorek wręczył nagrody najbardziej wyróżniającym się przedstawicielom środowiska naukowego i akademickiego.
Współpraca z Państwową Komisją Badania Wypadków Lotniczych
W dniu 22 lutego 2024 r. oficjalnie przypieczętowaliśmy współpracę z Państwową Komisją Badania Wypadków Lotniczych.
Tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych dla Prodziekana Artura Rusowicza
Z nieukrywaną radością informujemy, że Prodziekan ds. ogólnych i nauki naszego Wydziału - dr hab. inż. Artur Rusowicz, postanowieniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy z dnia 2 lutego 2024 został profesorem nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka.
Wyniki wyborów do władz i ciał kolegialnych PW
W dniach od 10 do 12 stycznia oraz od 18 do 19 stycznia na naszym wydziale odbyły się wybory do władz i ciał kolegialnych Politechniki Warszawskiej. Poniżej przedstawiamy wyniki.
Posiedzenie Rady ds. Samorządu Terytorialnego przy Prezydencie RP
Spotkanie poświęcone było tematyce lokalnych ciepłowni w małych miastach w kontekście zabezpieczenia strategicznych interesów mieszkańców.
Prof. Robert Głębocki i dr inż. Łukasz Mężyk ekspertami w Polskiej Akademii Nauk
Z przyjemnością informujemy, że nasi pracownicy - dr hab. inż. Robert Głębocki, prof. uczelni oraz dr inż. Łukasz Mężyk, zostali niedawno powołani na ekspertów w Sekcji ds. Kosmicznych Systemów Wynoszenia Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych Polskiej Akademii Nauk.
Studia podyplomowe "Zarządzanie bezpieczeństwem w lotnictwie"
Już od semestru letniego roku akademickiego 2023/2024 rozpoczynamy na Wydziale całkiem nowy kierunek studiów podyplomowych "Zarządzanie bezpieczeństwem w lotnictwie".
Szkolenie dla Państwowej Agencji Atomistyki
W grudniu nasi pracownicy, na co dzień zaangażowani w kształcenie i badania naukowe z zakresu energetyki jądrowej, przeprowadzili kolejne już - tygodniowe szkolenie na zlecenie Państwowej Agencji Atomistyki.
Wybory do władz i ciał kolegialnych PW
W dniach od 10 do 12 stycznia oraz od 18 do 23 stycznia, na naszym wydziale odbędą się wybory do władz i ciał kolegialnych Politechniki Warszawskiej. Kandydatów do Senatu PW można zgłaszać do 9 stycznia. Kandydatów do innych ciał kolegialnych można zgłaszać do 16 stycznia.
Nagroda w konkursie Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych
Nasz student - Adrian Lipkowski zdobył główną nagrodę w 7. edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu nowatorskiego zastosowania tworzyw sztucznych, organizowanego przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych.
Najlepsze życzenia noworoczne i świąteczne od zespołu Technologii Wodorowych Politechniki Warszawskiej!
Nowy robot w zasobach Wydziału
W ostatnim czasie zasoby wydziałowego Laboratorium robotyki mobilnej wzbogaciły się o czteronożnego robota kroczącego Spot znanej firmy Boston Dynamics. Maszyna ta ma duże możliwości ruchowe i może być wykorzystywana do prac badawczych.
Rozwój edukacji lotniczej i kosmicznej: kroki Politechniki Warszawskiej
Jednym z kierunków kształcenia na Wydziale MEiL, który cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia jest Lotnictwo i kosmonautyka oraz anglojęzyczny odpowiednik - Aerospace Engineering.
Sukcesy naukowców Wydziału MEiL w konkursie Best Paper IDUB
Wśród 80 nagrodzonych w konkursie Best Paper publikacji, znalazło się 5 autorstwa lub współautorstwa naukowców naszego Wydziału: