Ogłoszenia wydziałowe

Umowa o współpracy Wydziału i Baker Hughes Sp. z o.o.

13 maja 2021r. Dziekan Wydziału MEiL - prof. dr hab. inż. Janusz Frączek podpisał z Prezesem firmy Baker Hughes Poland Sp. z o.o. - Panem Karolem Zakroczymskim porozumienie o współpracy.

Pierwszy doktorat wdrożeniowy na naszym Wydziale obroniony

22 kwietnia 2021 r. odbyła się obrona pierwszego doktoratu wdrożeniowego na naszym Wydziale, którego autorem jest mgr inż. Dawid Machalica. Pan Dawid Machalica na co dzień pracuje w General Electric Company Polska sp. z.o.o., a rozprawę napisał i obronił po 3 latach i 7 miesiącach od rozpoczęcia doktoratu.

26. edycja Nagrody Naukowej Siemensa

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do 26. edycji Nagrody Naukowej Siemensa, konkursu organizowanego przez firmę Siemens Polska wspólnie z Politechniką Warszawską. Do wygrania są nagrody pieniężne o łącznej wartości ponad 100 tys. złotych. Dodatkowo przewidziane jest doposażenie laboratoriów ośrodków akademickich, z których wywodzą się zwycięzcy Nagrody Naukowej Siemensa.

Piątki z pracodawcą - Instytut Energetyki

14 maja 2021 r. odbędzie się szóste spotkanie z cyklu "Piątki z pracodawcą" na którym gościć będziemy dr. hab. inż. Jakuba Kupeckiego, prof. IEn. - Kierownika Centrum Technologii Wodorowych (CTH2) i Zakładu Wysokotemperaturowych Procesów Elektrochemicznych, Instytutu Energetyki.

Certyfikaty jakości kształcenia

Wydział MEiL z europejskimi certyfikatami jakości kształcenia EUR-ACE Label na kierunkach Mechanika i Projektowanie Maszyn oraz Lotnictwo Kosmonautyka na studiach I i II stopnia.

Piątki z pracodawcą - Framatome

7 maja 2021 r. odbędzie się piąte spotkanie z cyklu "Piątki z pracodawcą na Wydziale MEiL", w którym uczestniczyć będą przedstawiciele Framatome - międzynarodowego lidera w zakresie energetyki jądrowej.

Poszukiwani studenci do udziału w projekcie badawczym

Zakład Automatyki i Osprzętu Lotniczego poszukuje studentów do udziału w projekcie badawczym z zakresu dynamiki i symulacji statków kosmicznych sponsorowanym przez firmę Lockheed Martin w ramach Specific Scholarship/Research Award Grant.

Studentka Aliaksandra Shmyk tegoroczną laureatką konkursu Perspektyw Interstudent 2021

Nagroda Specjalna została przyznana za popularyzację nauki i techniki wśród młodzieży.

Porozumienie o współpracy z firma Hawk-e Sp. z o.o.

List intencyjny pomiędzy PW a Hawk-e został podpisany 12 kwietnia 2021 r. Porozumienie dotyczy współpracy w obszarze technologii systemów bezzałogowych i jest związane z powstającym na lotnisku w Przasnyszu Ośrodkiem Badań Lotniczych Politechniki Warszawskiej.

Piątki z pracodawcą - PGNiG Termika S.A.

30 kwietnia 2021r. odbędzie się czwarte spotkanie (webinar dla studentów) z cyklu "Piątki z pracodawcą na Wydziale MEiL" na którym gościć będziemy przedstawicieli PGNiG Termika S.A.

Piątki z pracodawcą - Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.

23 kwietnia 2021r. odbędzie się trzecie spotkanie (webinar dla studentów) z cyklu "Piątki z pracodawcą na Wydziale MEiL" na którym gościć będziemy przedstawicieli Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A.

Konkurs Dziekana MEiL na Granty 2021

Termin składania wniosków do 26 kwietnia 2021 r.

Ś.P. prof. dr inż. Wiesław Gogół

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 7 kwietnia 2021 roku zmarł w wieku 93 lat prof. dr inż. Wiesław Gogół, pracownik Wydziału, wieloletni wicedyrektor Instytutu Techniki Cieplnej, wychowawca wielu pokoleń naukowców i inżynierów.

Konkurs na Granty 2021 RND IM PW - granty międzywydziałowe

Termin składania wniosków do 21 maja 2021 r. 

Konkurs na Granty 2021 RND IM PW - granty wewnętrzne

Termin składania wniosków do 7 maja 2021 r. 

Piątki z pracodawcą - webinar dla studentów - Urząd Lotnictwa Cywilnego

16 kwietnia 2021r. odbędzie się drugie spotkanie z cyklu "Piątki z pracodawcą na Wydziale MEiL" na którym gościć będziemy przedstawicieli Departamentu Personelu Lotniczego Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Piątki z pracodawcą - webinar dla studentów - Baker Hughes Poland

Już 9 kwietnia 2021 r. odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu "Piątki z pracodawcą na Wydziale MEiL" na którym gościć będziemy przedstawicieli firmy BH Poland sp. z o.o. Baker Hughes to firma o profilu energetycznym, pionier w obszarze pozyskiwania oraz transportowania czystej energii.

Ś.P. dr inż. Jerzy Bojanowski

Z głębokim żalem i poczuciem ogromnej straty żegnamy zmarłego w dniu 28 marca 2021 r. Ś.P. dr. inż. Jerzego Bojanowskiego.

Poszukiwani studenci do udziału w projekcie dydaktycznym

Tematyka projektu dotyczy systemów bezzałogowych, symulacji oraz sztucznej inteligencji. Projekt sponsorowany jest przez firmę Boeing i realizowany przez Zakład Automatyki i Osprzętu Lotniczego.

Inżynierze, zdobądź stypendium naukowe imienia Justyny Moniuszko!

Najlepszy student przystępujący na studia magisterskie wydziału MEiL, który wykaże się wysoką średnią oraz inżynierską pasją, będzie miał szansę otrzymać stypendium naukowe w wysokości 1300 PLN brutto miesięcznie przez okres trzech semestrów!