Ogłoszenia wydziałowe

Stypendium Justyny Moniuszko

O przyznanie stypendium naukowego mogą ubiegać się studenci studiów magisterskich wydziału MEiL PW na zasadzie konkursu. Stypendium jest przyznawane na okres 3 semestrów.

Złoty inżynier 2022

W 29. edycji plebiscytu Przegląd Techniczny - gazeta inżynierska, laureatem tytułu Złoty inżynier 2022 w kategorii Konstrukcje został Pan prof. dr hab. inż. Piotr Wolański.

Konkurs Best Paper

Laureaci konkursu Best Paper ogłoszonego przez Politechnikę Warszawską.

System do monitorowania czynności życiowych niemowlaka podczas snu bazujący na sieci neuronowej

Z radością informujemy, że wynalazek zgłoszony przez zespół z naszego Wydziału do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej został nagrodzony w konkursie Student-Wynalazca organizowanym przez Politechnikę Świętokrzyską.

Satelita, który nie śmieci

Wywiad ze studentami SKA w Polskim Radiu.

Biomechanics of Abdominal Aortic Aneurysms

Wykład prof. Karola Millera, 9 stycznia 2023, godz. 14:15, sala A2.

Doktorant z grantem Preludium 21

Aliaksandr Martsinchyk, doktorant prof. dr hab. inż. Jarosława Milewskiego został laureatem konkursu Preludium 21 organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

Medale jubileuszowe z okazji 60-lecia Wydziału

W dniu 13 grudnia 2022 r., na ostatniej w tym roku kalendarzowym Radzie Wydziału, Dziekan wraz z gronem prodziekanów wręczyli medale jubileuszowe z okazji 60-lecia naszego Wydziału.

Złota Kreda

Jak co roku, studenci wybrali najlepszych nauczycieli akademickich przyznając im najważniejsze studenckie odznaczenie - Złotą Kredę.

OPUS 23

Nasi naukowcy wśród 266 laureatów konkursu OPUS 23 organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

Porozumienie o współpracy z Łukasiewicz - PIAP

Dziekan podpisał porozumienie o współpracy z Siecią Badawczą Łukasiewicz - Przemysłowym Instytutem Automatyki i Pomiarów PIAP, reprezentowanym przez Dyrektora PIAP - dr. hab. inż. Piotra Szynkarczyka.

Piątek z pracodawcą: PZL-Świdnik

Wszystkich pasjonatów lotnictwa, ale nie tylko, zapraszamy na dwugodzinne spotkanie z firmą PZL-Świdnik, które odbędzie się 16 grudnia 2022 od 14:15 w sali TC B1 Instytutu Techniki Cieplnej.

Lider innowacji

Dr inż. Arkadiusz Szczęśniak wśród liderów innowacji nagrodzonych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Lider.

Piątek z pracodawcą, Łukasiewicz - PIAP

Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, 9 grudnia od 12:15, sala 105 ITC.

Piątek z pracodawcą

Już dziś zachęcamy Was do udziału w drugim spotkaniu z cyklu "Piątek z pracodawcą na Wydziale MEiL" na które zaprosiliśmy przedstawicieli firmy Baker Hughes Poland.

Piątek z pracodawcą

25 listopada gościć będziemy przedstawicieli Sieci Badawczej Łukasiewicz Instytutu Lotnictwa.

Wykłady Framatome i staże studenckie

W dniach 28 listopada - 2 grudnia będziemy gościć w Instytucie Techniki Cieplnej przedstawicieli Framatomu I CEA, którzy przygotowali dla studentów wykład o energetyce jądrowej "BASICS EPR OVERVIEW".

ENERGYEDULAB

W najbliższym czasie baza laboratoryjna Wydziału wzbogaci się o 5 nowych stanowisk dydaktycznych.

Naukowcy MEiL w gronie TOP 2%

Naukowcy MEiL w gronie TOP 2% (The World’s Top 2%) najczęściej cytowanych naukowców na świecie wg rankingu Uniwersytetu Stanforda oraz wydawnictwa Elsevier.

Warsztaty dla pracowników PW: Świadomi energii

Studenci Koła Naukowego Energetyków działającego od lat na naszym Wydziale organizują, z myślą o pracownikach Politechniki Warszawskiej, warsztat Świadomi Energii.