Ogłoszenia wydziałowe

Studentka Aliaksandra Shmyk tegoroczną laureatką konkursu Perspektyw Interstudent 2021

Nagroda Specjalna została przyznana za popularyzację nauki i techniki wśród młodzieży.

Porozumienie o współpracy z firma Hawk-e Sp. z o.o.

List intencyjny pomiędzy PW a Hawk-e został podpisany 12 kwietnia 2021 r. Porozumienie dotyczy współpracy w obszarze technologii systemów bezzałogowych i jest związane z powstającym na lotnisku w Przasnyszu Ośrodkiem Badań Lotniczych Politechniki Warszawskiej.

Piątki z pracodawcą - PGNiG Termika S.A.

30 kwietnia 2021r. odbędzie się czwarte spotkanie (webinar dla studentów) z cyklu "Piątki z pracodawcą na Wydziale MEiL" na którym gościć będziemy przedstawicieli PGNiG Termika S.A.

Piątki z pracodawcą - Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.

23 kwietnia 2021r. odbędzie się trzecie spotkanie (webinar dla studentów) z cyklu "Piątki z pracodawcą na Wydziale MEiL" na którym gościć będziemy przedstawicieli Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A.

Konkurs Dziekana MEiL na Granty 2021

Termin składania wniosków do 26 kwietnia 2021 r.

Ś.P. prof. dr inż. Wiesław Gogół

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 7 kwietnia 2021 roku zmarł w wieku 93 lat prof. dr inż. Wiesław Gogół, pracownik Wydziału, wieloletni wicedyrektor Instytutu Techniki Cieplnej, wychowawca wielu pokoleń naukowców i inżynierów.

Konkurs na Granty 2021 RND IM PW - granty międzywydziałowe

Termin składania wniosków do 21 maja 2021 r. 

Konkurs na Granty 2021 RND IM PW - granty wewnętrzne

Termin składania wniosków do 7 maja 2021 r. 

Piątki z pracodawcą - webinar dla studentów - Urząd Lotnictwa Cywilnego

16 kwietnia 2021r. odbędzie się drugie spotkanie z cyklu "Piątki z pracodawcą na Wydziale MEiL" na którym gościć będziemy przedstawicieli Departamentu Personelu Lotniczego Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Piątki z pracodawcą - webinar dla studentów - Baker Hughes Poland

Już 9 kwietnia 2021 r. odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu "Piątki z pracodawcą na Wydziale MEiL" na którym gościć będziemy przedstawicieli firmy BH Poland sp. z o.o. Baker Hughes to firma o profilu energetycznym, pionier w obszarze pozyskiwania oraz transportowania czystej energii.

Ś.P. dr inż. Jerzy Bojanowski

Z głębokim żalem i poczuciem ogromnej straty żegnamy zmarłego w dniu 28 marca 2021 r. Ś.P. dr. inż. Jerzego Bojanowskiego.

Poszukiwani studenci do udziału w projekcie dydaktycznym

Tematyka projektu dotyczy systemów bezzałogowych, symulacji oraz sztucznej inteligencji. Projekt sponsorowany jest przez firmę Boeing i realizowany przez Zakład Automatyki i Osprzętu Lotniczego.

Inżynierze, zdobądź stypendium naukowe imienia Justyny Moniuszko!

Najlepszy student przystępujący na studia magisterskie wydziału MEiL, który wykaże się wysoką średnią oraz inżynierską pasją, będzie miał szansę otrzymać stypendium naukowe w wysokości 1300 PLN brutto miesięcznie przez okres trzech semestrów!

Nie żyje Wiesław Różacki, członek Rady Konsultacyjnej Wydziału MEiL

Z żalem i smutkiem informujemy  że 1 marca 2021 r. zmarł Wiesław Mariusz Różacki, jedna z najbardziej znanych i szanowanych postaci w polskiej energetyce, od młodości związany z branżą energetyczną, absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa na Politechnice Warszawskiej, wielokrotny organizator Forum Energetycznego.

Dwa projekty konkursu BeyondPOB trafiły do pracowników Wydziału MEiL

Znamy już wyniki konkursu na granty badawcze BeyondPOB ogłoszonego w ramach programu „Inicjatywa Doskonałości Uczelnia Badawcza”.

Konkurs na Granty 2021 RND IŚGiE PW

Termin składania wniosków do 31 maja 2021 r.

5 projektów konkursu Energytech-2 IDUB PW trafiło do pracowników Wydziału MEiL

Znamy już wyniki konkursu na granty badawcze ENERGYTECH-2 (Impulse i Power) ogłoszonego w ramach programu „Inicjatywa Doskonałości Uczelnia Badawcza” (Priorytetowy Obszar Badawczy – Centrum Badawcze Konwersja i Magazynowanie Energii).