Ogłoszenia wydziałowe

Nowi doktorzy habilitowani

Z przyjemnością informujemy, że grono akademickie naszego Wydziału w maju i czerwcu powiększyło się o dwóch nowych doktorów habilitowanych w dyscyplinie inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka.

NuclearDay 2024

6 czerwca 2024 roku w Instytucie Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej odbyły się Targi NuclearDay, skierowane głównie do studentów zainteresowanych karierą w branży jądrowej.

Wydział MEiL i KNR na obchodach Dnia Niepodległości USA w Rezydencji Ambasadora

We wtorek, 2. lipca na zaproszenie Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystości obchodów 248. rocznicy powstania Stanów Zjednoczonych.

Ranking Perspektywy 2024

Znamy już najnowszy ranking szkół wyższych oraz ranking kierunków studiów, które prowadzone są corocznie przez Perspektywy.

Kolejny sezon szkolenia szybowcowego dla studentów

Z przyjemnością informujemy, że 1 lipca br. rozpoczęliśmy trzeci sezon szkolenia studentów na szybowcach Ośrodka Badań Lotniczych i Kosmicznych Politechniki Warszawskiej (OBLot).

Konferencja „Badania naukowe i kształcenie na Wydziałach Mechanicznych w Polsce"

W dniach 19-21 czerwca 2024 roku odbyła się Konferencja Kolegium Dziekanów Wydziałów Mechanicznych Polskich Uczelni Technicznych oraz Przewodniczących Rad Naukowych pt. „Badania naukowe i kształcenie na Wydziałach Mechanicznych w Polsce”, której nasz Wydział był współorganizatorem.

Tytuł profesora dla dr. hab. inż. Piotra Krawczyka

Z dniem 15 maja 2024 r., na mocy postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dr hab. inż. Piotr Krawczyk otrzymał tytuł profesora, stając się kolejnym tytularnym profesorem na naszym Wydziale.

Prodziekani w kadencji 2024-2028

Wydziałowe Kolegium Elektorów w dniu 25. czerwca zaopiniowało zaproponowanych przez Dziekana elekta – prof. dr hab. inż. Artura Rusowicza, kandydatów na prodziekanów naszego Wydziału.

Zakończenie projektu

Dobiegł końca realizowany na naszym wydziale projekt pt. "Badanie wielkoskalowych struktur w turbulentnym wirowym przepływie von Kármána z przegrodami", który realizowany był przez zespół pod kierownictwem dr inż. Pawła Baja.

Zespół OBLot na XI edycji Droniady

W dniach 3-9 czerwca 2024 roku w Chorzowie na terenie Parku Śląskiego odbyła się Droniada GZM 2024.

Wydział MEiL na Pikniku naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

W dniu 15 czerwca odbyła się 27. edycja Pikniku naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik – jak co roku Wydział wziął w nim udział jako wystawca.

Wyróżnienie dla prof. Zdobysława Goraja

W dniu 6 czerwca 2024, w Rzymie, Prof. Zdobysław Goraj otrzymał nagrodę "The Distinguished Service Award".

Akredytacja EUR-ACE Label dla kierunku Robotyka i automatyka

Z radością informujemy, że kierunek Robotyka i automatyka prowadzony na naszym Wydziale otrzymał prestiżową akredytację EUR-ACE® Label KAUT nadawaną przez Komisję Akredytacyjną Uczelni Technicznych.

Uroczyste otwarcie północnej części OBLot

We wtorek 28 maja 2024 r. nastąpiło uroczyste otwarcie Ośrodka Badań Lotniczych i Kosmicznych (OBLot) w części przeznaczonej dla lotnictwa załogowego.

Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej

Serdecznie zapraszamy wszystkich kandydatów na studia na Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej, które odbędą się już w najbliższą sobotę.

IX spotkanie Grupy Roboczej ds. Integracji Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem

W dniach 23-24 maja 2024 r. w Warszawie odbędzie się IX spotkanie Grupy Roboczej ds. Integracji Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem (SMS). Współorganizatorami tego wydarzenia będą Urząd Lotnictwa Cywilnego oraz Wydział MEiL.

Prof. Artur Rusowicz Dziekanem Wydzialu MEiL na kadencję 2024-2028

Informujemy o decyzji Rektora Politechniki Warszawskiej.

Development Trends in Space Propulsion Systems

W imieniu dr inż. Pawła Stężyckiego, Dyrektora Łukasiewicz - Instytutu Lotnictwa oraz prof. dr hab. inż. Janusza Frączka, Dziekana Wydziału MEiL serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w trzynastej międzynarodowej konferencji "Development Trends in Space Propulsion Systems".

Profesor Piotr Wolański. Człowiek i dzieło

W dniu 9 maja 2024 r. w Muzeum Politechniki Warszawskiej odbył się wernisaż wystawy "Profesor Piotr Wolański. Człowiek i dzieło".

Korea-Poland Energy Efficiency Technology Cooperation Forum

Z inicjatywy Korea Institute of Energy Technology Evaluation and Planning (KETEP) oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR), w dniach od 23 do 25 kwietnia 2024 r. w Seulu odbyło się Korea-Poland Energy Efficiency Technology Cooperation Forum. Częścią zaproszonej polskiej delegacji, która liczyła 6 naukowców specjalizujących się w efektywności energetycznej oraz reprezentacji NCBiR, był dr hab. inż. Piotra Łapka, prof. uczelni z naszego Wydziału.