Ogłoszenia wydziałowe

Stypendium naukowe imienia Justyny Moniuszko

Najlepszy student przystępujący na studia magisterskie wydziału MEiL, który wykaże się wysoką średnią oraz inżynierską pasją, będzie miał szansę otrzymać stypendium naukowe w wysokości 1300 PLN brutto miesięcznie przez okres trzech semestrów.

Oferta pracy w projekcie badawczym NCN OPUS w Zakładzie Termodynamiki

W związku z realizacją projektu poszukiwany jest student do pracy w projekcie na stanowisku student/doktorant.

Szkolenia branżowe

W dniu 05.10.2021r. uruchomiliśmy rekrutację na szkolenia branżowe dla studentów naszego Wydziału.

Osoby poszukiwane do projektu

W związku z realizacją projektu SONATA-16 poszukujemy osoby do pracy na etat oraz stypendysty.

MEiL na targach MSPO 2021

MEL zaprezentował samoloty bezzałogowe i silniki rakietowe. Nasze produkty cieszyły się dużym zainteresowaniem i uznaniem.

Wyniki konkursu Best Paper

Wśród 44 nagrodzonych publikacji w konkursie Best Paper, znalazło się aż 10 opublikowanych z udziałem pracowników i doktorantów naszego Wydziału.

Wyróżnienie na targach INTARG 2021

Ministerstwo Edukacji i Nauki nagrodziło nas na targach wynalazczości i innowacyjności INTARG 2021. Nagrodę przyznano za rozwiązania technologiczne systemów stabilizacji trajektorii wirującego pocisku rakietowego przedstawione w 2020 r.

Dwa projekty badawcze połączone z realizacją pracy magisterskiej

Dwa projekty badawcze połączone z realizacją pracy magisterskiej dotyczące Obliczeniowej Mechaniki Płynów

Praca w projekcie badawczym

W związku z realizacją projektu NCBiR „Zaawansowany układ wydechowy do konwencjonalnych i hybrydowych pojazdów pasażerskich stanowiący pomostową technologię w drodze do pełnej elektryfikacji” (kierownik: dr inż. Łukasz Kapusta) w Zakładzie Silników Lotniczych Instytutu Techniki Cieplnej Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa poszukujemy studenta do pracy przy tym projekcie.

Obóz przelotowy "Przasnyskie Obloty"

Koło Naukowe Lotników Politechniki Warszawskiej w dniach 24 - 31.07 2021 organizuje na lotnisku w Przasnyszu obóz przelotowy w formie zawodów.

Praca w projekcie badawczym

W związku z realizacją projektu NCBiR „Opracowanie gazodynamicznego modułu sterującego, precyzyjnego naprowadzania dla pocisku rakietowego” (Kierownik Projektu: dr hab. inż. Jan Kindracki, prof. uczelni) poszukujemy studenta / studentki / doktoranta / doktorantki do pracy przy tym projekcie.

Stypendia dla trzech wybitnych młodych naukowców Wydziału

W dniu 23 czerwca 2021 r. Minister Edukacji i Nauki wręczył nagrody wybitnym polskim naukowcom.

Nasze kierunki studiów zwyciężają w rankingu Perspektyw 2021

W tegorocznej edycji Rankingu Kierunków Studiów Perspektyw 2021 dwa prowadzone na naszym Wydziale kierunki: Energetyka oraz Lotnictwo i Kosmonautyka znalazły się na I. miejscu klasyfikacji kierunków technicznych.

Plebiscyt Złotej Kredy

Jak co roku przeprowadzamy plebiscyt Złotej Kredy. Nadszedł czas, aby wybrać najlepszych prowadzących na naszym Wydziale.

Postęp prac budowy laboratorium OBLot w Przasnyszu

Cieszymy się, że możemy podzielić się dobrą informacją - prace budowlane laboratorium Ośrodka Badań Lotniczych na terenie lądowiska Politechniki Warszawskiej w Sierakowie przebiegają zgodnie z planem.

Nagrody Dziekana dla Studentów

W dniu 9.06.2021 odbyła się uroczystość rozdania dyplomów nagrodzonym i wyróżnionym przez Dziekana studentom za semestr zimowy 2020.

Piątki z pracodawcą - BCG Platinion

11 czerwca 2021 r. odbędzie się dziewiąte i ostatnie w tym roku akademickim spotkanie z cyklu "Piątki z pracodawcą na Wydziale MEiL" na którym gościć będziemy przedstawicieli firmy BCG Platinion.

Trzech naukowców MEiL z dofinansowaniem NCN

W ramach ogłoszonego we wrześniu 2020 r. konkursu SONATA 16, do finansowania skierowano 3 projekty z naszego Wydziału.

Informacja o rozstrzygnięciu konkursu - oferta pracy w projekcie badawczym

Oferta pracy w projekcie badawczym NCN OPUS w Zakładzie Termodynamiki ITC