Ogłoszenia wydziałowe

NCN Sonata - Czułość Motyla

W ostatniej turze grantów NCN Sonata, do finansowania skierowany został projekt dr Łukasza Łaniewskiego-Wołłk, pod tytułem Czułość Motyla.

Budowa symulatora Boeing B737 MAX stała się faktem

Informujemy, że w ubiegłym tygodniu Dziekan Wydziału, w obecności przedstawicieli firmy Boeing podpisał z wykonawcą - firmą 4FLY Sp. z o.o. (SimON Solution) umowę na budowę symulatora samolotu Boeing B737 MAX.

GE Power - konkurs na pracę inżynierską

Z radością komunikujemy nową na naszym Wydziale inicjatywę, którą podjęliśmy dzięki współpracy z firmą GE Power.

Drzwi Otwarte

Dziękujemy, że zdecydowaliście się spędzić Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej właśnie z nami.

Międzynarodowa Szkoła Energetyki Jądrowej

W dniach 15-18 maja br. odbyła się XI. Międzynarodowa Szkoła Energetyki Jądrowej, której współorganizatorem był nasz wydział.

Studencki Nobel

Wśród tegorocznych finalistek konkursu Studencki Nobel w kategorii Nauki techniczne jest inż. Julia Wilk - studentka studiów magisterskich na kierunku Automatyka i Robotyka na naszym Wydziale.

Noc Muzeów na Wydziale MEiL

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów pokazaliśmy Wam naszą kolekcję silników odrzutowych i spalinowych, a koła naukowe: SAE AeroDesign Warszawa, Studenckie Koło Astronautyczne oraz Koło Naukowe Energetyków Politechniki Warszawskiej zaprezentowały projekty studenckie.

Piątek z pracodawcą

[UWAGA: SPOTKANIE ODWOŁANE] Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku akademickim spotkanie z cyklu "Piątek z pracodawcą", na którym gościć będziemy firmę Grupa Kapitałowa Polimex Mostostal

Wyjazdy studyjne w obszarze energetyki jądrowej.

W kwietniu, na zaproszenie francuskiej firmy Framatome oraz koreańskiej uczelni Kings - Kepco International Nuclear Graduate School, delegacja naszych pracowników wzięła udział w 2 wyjazdach studyjnych związanych z kształceniem oraz badaniami naukowymi w obszarze energetyki jądrowej.

EPR Steam Generator

Cykl wykładów z wytwornic pary prowadzony przez ekspertów z Framatome.

XI Międzynarodowa Szkoła Energetyki Jądrowej

Głównym celem wydarzenia jest podniesienie świadomości społecznej na temat energetyki jądrowej i stosowanych technologii w przemyśle jądrowym.

AeroDay

Wielkimi krokami nadchodzi jedno z najważniejszych tegorocznych wydarzeń na Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej - AeroDay na Wydziale MEiL 2023.

Drzwi Otwarte 2023

Już 20 maja (w sobotę) po raz kolejny otwieramy nasze wydziałowe drzwi.

"Piątek z pracodawcą" wyjątkowo w środę - Airbus Helicopters Polska

Zapraszamy Was na spotkanie z przedstawicielami firmy Airbus Helicopters Polska, podczas którego dowiecie się czym dokładnie zajmuje się Airbus Helicopters Polska, a także będziecie mieć okazję wziąć udział w wykładzie Pana Tomasza Krysińskiego - Vice President Research and Innovation at Airbus Helicopters pt. "The future of rotorcraft".

Fenomenalne SAE AeroDesign Warszawa i tym razem na podium!

Teksańska pogoda, świetne umiejętności konstrukcyjne naszych studentek i studentów i wola zwycięstwa - nie mogło być więc inaczej!

Wyróżnienie w konkursie Perspektywy Medycyny

Dotarła do nas wspaniała wiadomość - w 2. edycji konkursu „Perspektywy Medycyny”, w kategorii Telemedycyna, usługi e-zdrowia wyróżnienie otrzymał zespół naukowców i studentów z naszego Wydziału.

Studenckie Koła Naukowe Tworzą Innowacje

Koła naukowe działające przy Wydziale MEiL z dofinansowaniem z Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu Studenckie Koła Naukowe Tworzą Innowacje. 

Piątek z pracodawcą: Avio Aero

Zachęcamy do rejestracji i udziału w jednym z ostatnich już w tym roku akademickim spotkań z cyklu "Piątek z pracodawcą na Wydziale MEiL" na którym gościć będziemy przedstawicieli firmy Avio Aero

International Symposium on Electric Aircraft and Autonomous Systems

5-7 lipca 2023 r.

Stypendium Justyny Moniuszko

O przyznanie stypendium naukowego mogą ubiegać się studenci studiów magisterskich wydziału MEiL PW na zasadzie konkursu. Stypendium jest przyznawane na okres 3 semestrów.